4.5G için SIM kartların yenilenmesi lazımmış

Başlatan CoşkuN, 09 Eylül 2015, 09:27:17

CoşkuN

Mantıklı bir sebep görünmüyor demek ki.
Ha bir de 4.5G'ye geçtiğimizde ne olacak bakalım, kedi videoları daha hızlı indirilip dayılar daha hızlı mı okeye dönecekler telefonlarında...

engerex

Operatörler ihalede 4 milyar euro yatırdı. ~70milyon abone dersek ihalede abone başı 57 euro =~ 190 TL para çıktı. Daha baz istasyonu kurulumları var. Mevcut baz istasyonlarının 4G uyumlu hale getirilmesi dışında sayısı 2 kata çıkarılması planlanıyor. SIM kart ücretinin büyük kısmı bayilere gelir olur. Ufukta zam göründü.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: CoşkuN - 09 Eylül 2015, 13:24:21
Mantıklı bir sebep görünmüyor demek ki.
Ha bir de 4.5G'ye geçtiğimizde ne olacak bakalım, kedi videoları daha hızlı indirilip dayılar daha hızlı mı okeye dönecekler telefonlarında...
Teknik olarak hesaplandığında görülecektir ki;
3G denilen altyapıda bile band genişliği 24Mb/sn olması gerekirken alttaki gibidir.
[IMG]http://www.speedtest.net/result/4648910771.png[/img]
http://www.speedtest.net/result/4648910771.png
Türkiyedeki tüm mobil servis sağlayıcılar bu durumu bilmekte ve inatla band genişliğini DAR tutmakta ısrar etmektedirler.
Profesyonel 3G-4G mobil routerimlle bile elde edebildiğim band genişliğini görebilirsiniz.

Alt yapının tek bir firmaya bağlı olduğu ülkemizde, bence 4,5G için onca masraf etmeye gerek yoktur. Bir dünya masraf ettiğinizde tatminkar bir internet hızınız olamayacaktır.

ahmet_zxc

herkes; bi hızdır, tutturmuş gidiyor.

bu güzel memleketimde adil kullanım kotası diye bişey var, 4,5g geldiğinde:

3g ile bir günde dolan kota 15 dakikada dolacak, başka hiçbir etki tepki vs olmayacak.

zaten halihazırda 3g falan kullandığımızda yok. dolaşımımın %99 unda H diye bir şeyden(3g ile edge arası bişey) bağlanıyorum.

berkay_design

Sim kart yenilenmesi lazım bencede. Bu kadar yatırımı kim ödeyecek? Tabiiki bizler. Hız artacak, paket erken bitecek, ek paket yapılacak, operatörler para kazanacak, telefon hızı yavaş olduğu için yeni telefon alma gereği duyulacak, yeni telefon alınacak sonuç olarak zararlı biziz.

rck8942

Önceden 5 g den bahsedilyiordu. Bu 4,5g nerden cikti
Elektroniker für Betriebstechnik

t2

5g standardı daha oturmadı. Galiba dünyanın hic bir yerinde resmen kullanılmıyor. Test aşamasında.

MC_Skywalker

4.5G diye birşey yok. 4G LTE  olarak geçer. 
Bu sene 4G ihalesi yapılacaktı. Biden bire 4G ne gerk 5G olsun denildi. Halbuki 5G daha geliştirme ve test aşamasında. en erken tüm kullanıclara 2018 de ulaşcak deniliyor.
Hatta bizim gazeteciler USA da Steve Jobs'u appleden kovan amaca (John Sculley)ile ropörtaj yaparken sormuşlar 4.5G nedir diye amcam ilk defa sizden duydum demiş.  http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/cengiz-semercioglu_105/45g-diye-bir-seyi-ilk-kez-duyuyorum_29987243

rck8942

Normalde benim bildigim de 4g LTE. Yanliz sürekli bu 4,5 g den bahsedlince dedim acaba baska birsey mi. Aciklama icin tesekkürler Mc.
Elektroniker für Betriebstechnik

sfiber

http://www.researchgate.net/post/Why_do_we_need_new_sim_cards_for_4G_mobile_networks

şu konudaki linklerden yol alıp birşeyler bulmaya çalıştım ama neden değişmesi gerektiği konusunda hiçbir bilgi yok.

mert3162

Alıntı yapılan: Salih - 09 Eylül 2015, 12:28:06
Evet fiziğin birinci kuralı maddenin sakınımı kanunu
Para yoktan var edilemez. Sadece yer değiştirir. :)
hocam bastım mahkahayı iş yerinde insanlar bana bakıyor şuanda mutlumusun :)
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Karamel

Alıntı yapılan: Birol KURNAZ - 10 Eylül 2015, 02:45:53

hocam genelde insanlarda boyle bir yanilgi var. yazdigim mesaj daha hizmi gidecek? 3g bana yetmiyormuydu filan diye.

bu mantiga gore. bizim 128 kilobit adsl de kalmamiz lazimdi(ben ilk bununla tanismistim sanirim)

yanlis hatirlamiyorsam. o zamanlar videolarin cozunurlugu vga yi asmiyordu. 640x480 yani. (simdiye gore kucucuk)

simdi internete girince full hd yada 4k film izlemek istiyoruz? 4k film zaten 20-30 gb. suan mevcut systemle  bunu izlemek icin. play i tikladiktan sonra 1-2 gun beklemek gerekir.

bizim halk ne yazik ki boyle...

mesela ayni ornegi elektrikten verelim. halk evine gider. elektrikli sobasini 3 lu olarak acar. ayni anda. banyoda camasir makinasini calistirir. buzdolabi. pc vs derken elektriktigin dibine dibine vurur.

-sonra elektrikler 1 saatligine kesilse. sokakta eylem yapar.
-yetkililer bu bize yetmiyor. santral yapmaliyiz dese. bu sefer dogayi kirletiyorsunuz diyip. yine sokakta eylem yapar.  :-\

baran123