C# yardım

Başlatan wtrk, 11 Eylül 2015, 18:33:15

wtrk

Arkadaşlar bir cihaz yapıyoruz.
Bize bu cihazdan RS232 ile comporttan alacağımız verileri PC'ye .txt veya .dat yahutta .xls formatında atabileceğimiz bir arayüz programı yazmamız gerekiyor.
Ayrıca RS232 için usb dönüştürücü kullanacağız.
Çok basit birşey olacak, görsellik önemli dğeil, PIC'ten aldığı dataları PC'ye bu formatlarda atabilelim yeter.
Hazır birçok kod var ancak tamamlanmış bir kod yok..
Yardımınız ricasıyla..
NoBody Can Stop Me!!!!!

baran123

Tamamlanmış kodu zaten siz yapacaksınız.
Oldukça basit.Bağlantı oluşturup cihazdan aldığınız verileri işaretleyin.Bunun için başına ve sonun bir karakter koyun.Bu RS232 sürekli yapılır.
Örn: *MyData+    gibi.
Sonra bul aldığınız verileri txt yapacak iseniz streamreader, streamwriter ile txt dosyası oluşturup satır satır yazın.Bknz: "using System.IO"
xls(Excel) için sanırım şurada bir örnek var : http://www.codeproject.com/Articles/19509/Write-Data-to-Excel-using-C
Ama excel yerine database daha güzel olur gibi duruyor.

Gökhan BEKEN

Kod yazmakda zorlanıyorsanız, "Real Term" adındaki seriport terminal programının capture özelliği ile istediğiniz formatta kayıt yapabilirsiniz.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

wtrk

Hemen tavsiyelerinizi inceliyorum arkadaşlar sağolun..
NoBody Can Stop Me!!!!!

wtrk

Arkadaşlar aşağıda verdiğim linkteki uygulamada birkaç tane düzenleme yapmamız gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz ?
Düzenleme yapıp derleme konusunda desteğiniz ricasıyla.

http://www.codeproject.com/Articles/75770/Basic-serial-port-listening-application

1. Alınan datalar desimal değer içerecek (dataların sıralamasında başında $ işareti var olmamalı)
2. Alınan dataların uzunluğunu word tipi olacak,
3. Alınan datalar bitince program otomatik olarak txt veya dat formatında pc ye kaydedebilecek.
NoBody Can Stop Me!!!!!

wtrk

Yardımcı olacak bir arkadaş bekliyoruz hala.
Desteğiniz ricasıyla..
NoBody Can Stop Me!!!!!

Veli B.

Rica, hoş ve doğru kelime olmayabilir mi? Hele 3 nokta ile...

baran123

Alıntı yapılan: wtrk - 20 Eylül 2015, 08:01:28
Yardımcı olacak bir arkadaş bekliyoruz hala.
Desteğiniz ricasıyla..
Programı yapıp vermesini mi bekliyorsunuz tam olarak anlayamadım da ?
Gerekli adımların hepsi yazıldı.Bundan sonra ki kısımda nereyi anlamadınız ?
Anlamadığınız kısmı sorarsanız yardımcı olabilirim.