Navigasyon cihazı önerisi (uydudan güncellenen? )

Başlatan t2, 16 Eylül 2015, 15:12:23

t2

Radyoda bir reklam vardı. uydudan güncellenen navigasyon cihazı varmış. Gerçekten böyle bir cihaz var mıdır?
GPS anteni ile uydudan harita/yazılım güncelleyen (bedava )   kaliteli bir navigasyon cihazı  öneriniz  var mı?

Tomtom go 1000  serisi model  4cs03 cihazın harita güncelleme süresi bitti. Güncel harita 153 TL demiş. bunun bedava korsan haritası bulunur mu?

erkan614

tlefonlar için (android) crack li versiyonları var
tahminim korsan haritayı ancak cihazı hacklersen yükleyebilirsin

diot

Uydudan güncelleme diye birşey yok neyazıkki tamamen işi bilmeyen satıcıları uydurması. piyasada IGO program yüklü ömür boyu harita güncellemeli navigasyonlar var bunlarda alabilirsin. Bende piranha leon var ve kırık igo 9 yüklü. İstediğim haritayı yüklüyorum. alırken hafıza ramının 128mb dan aşağı alma.

engerex

Sonuçta bu cihazlarda WinCE, WinMobile yenileri Android vs. Arayüzü ve yazılımları navigasyon cihazına özel makyajlanmış. Fark bu. Güncel yazılım veya harita yükleyebilirsin. Hatta farklı navigasyon uygulamaları da yükleyebilirsin. Sadece navigasyon üzerine yerli forumlar var. Sonuç çıkacaktır.
Uydudan güncelleme uydu alıcıların bazı markaların bazı modellerinde var. Navigasyon cihazları için PC'den, microSD yada internet üzerinden yapılabilir. Uydudan güncellerse bi GPS konumunu ve saati günceller :)

vsalma

Uydu alicilari uydudan guncellemeyi nasil yapiyor? Bunun icin markalarin guncel yazilimi yayinlayan kendi kanallari mi var? Yoksa bir kanali pek cok marka mi kullaniyor?

Navigasyon cihazlari icin FM den calisan guncel kaza ve trafik bilgisi yayini var. 

engerex

Alıntı yapılan: vsalma - 16 Eylül 2015, 18:01:19
Uydu alicilari uydudan guncellemeyi nasil yapiyor? Bunun icin markalarin guncel yazilimi yayinlayan kendi kanallari mi var? Yoksa bir kanali pek cok marka mi kullaniyor?

Navigasyon cihazlari icin FM den calisan guncel kaza ve trafik bilgisi yayini var. 
Turksattan frekans kiralıyorlar. Frekans sabit olduğundan kullanıcı sadece uydudan güncelle diyor o kadar.

Cemre.

http://www.mls.gr/?pid=60&la=3

Hocam bu markanın 100TL'ye gold'da satılan bir modelini almıştık 1 yıl önce. Kendi haritası ve yazılımı çok iyi çalışmıyordu, müzik çalma özelliği vardı aux'tan ancak onu da çalıştırmayı bir türlü beceremedim. Hangi klasöre atarsam atayım müzikleri görmedi. Sonunda bende yazılımını değiştirmeye karar verdim. İnternette biraz araştırınca iGO uygulamasını bir şekilde bu cihaza attım ve şuan en azından navigasyon bölümü sorunsuz çalışıyor. Cihaz WinCE işletim sistemli. Android'de işler nasıldır bilemiyorum ancak sistem dosyalarına erişim sağlanabiliyorsa bu şekilde modlamalar yapılabiliyor.

Kolay gelsin, iyi akşamlar..