telefon tavsiyesi?ekrani hemen kirilmayan.

Başlatan mir_as82, 17 Eylül 2015, 21:49:07

mir_as82

Arkadaşlar sizden tavsiyede bulunmanizi istiyorum. Ama samsung ve iphone olmasin mümkünse. Samsungu sevmiyorum, iphone da pahali. Bütçe m 1000-1400 civari.
Oyun oynamiyorum telefonla. Benim kafamda 3 marka var ama onkarin hangi modelini almaliyim bilmiyorum.
Sony, asus veya lg.

sfiber

Bu üç markada kalarak yorum yaparsam. sony nin telefonlarının çok dayanaklı olduğunu çok kişiden duydum.O fiyat aralığında sony bakın bence.

mozkan87

engerex

Bu markanın o fiyat aralığında modellerini inceleyip karşılaştırmak gerekli. Çünkü bu fiyat aralığında Asus hariç diğerlerinin amiral gemileri yok. Varsa da eski nesil. Şahsen Xiaomi tercih ederdim.

gevv

merhaba,

2 yıl önce  xperia p almıştım 5...6 ay sonra eski nokia telefonlar gibi kullanmaya başladım kırılır bozulur düşüncesi olmadan hoyratca..  tasarımı sağlam metal kasa  birde en uzucuzdan ekran koruyucu takmıştım bir çok kere düştü vb.   bir sorun olmadı hala kullanıyorum.

yanlış hatırlamıyorsam Z serisinde  gorilla glass denen çok dayanıklı ekran koruyucuda var   

telefonu aldıktan sonra pek araştırmadım ama reklamlarda Z serisinin ne kadar dayanıklı olduğu vurgulanıyordu

veliusta

kantirici

Lumia 920 yi 3 yıl boyunca yerden yere vurdum desem abartmış olmam. Defalarca düşürüp yerden alıp tekrar düşürdüğümü hatırlarım :)

En son ekran yere gelecek şekilde çok sert bir şekilde yere çarptı. Ekran buz gibi oldu, daha doğrusu koruyucu kısmı ama dokunmatık hala tık demeden çalışıyordu ve görüntüde.

Telefonda hep tercihim nokia dan yana olmuştu. Wİndows phone gıcık gelince xperia z2 ye geçtim. Fakat bunlar çok dandik duruyor. O taş hissiyatını vermiyorlar :)

mehmet

Ekran konusunda sağlamlık açısından; "Corning Gorilla
Glass" ekran kullanan telefonları tercih ediniz...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

MrDarK

Ortalama 4-5 aydır Sony Xperia C4 kullanıyorum. 1300 TL'ye aldım. Güncel fiyatı 1200 TL. Tahminimce doların bu kadar yükselmesinden sonra daha da düşüremezler.

2-3 kere yazılım güncelleme geldi, temiz akıcı cihaz. Kamera vs birşey demeden SONY diyorum :)

Şimdiye kadar sony kullanıpta hayal kırıklığına uğramayan o kadar çok kişiyi gördüğüm için bende sony tercih ettim. Fakat oyun vs gibi işlerle uğraşacaksan hiç bulaşma. Ben teknik olarak kullanıyorum sosyal hayatım için kullanıyorum fazlasıyla yeterli. Fiyatı performansına göre oldukça iyi.

Bu fiyat aralığındaki en iyi telefon kanımca.

Dipnot : Bir kere telefonu ekranı betona gelecek şekilde 1.7m'den düşürdüm. Korkarak elime aldığımda telefonu ekranda hiçbirşey yoktu, dış kenarlarda bi iki ince sürtünme çizgileri dışında ucuz kurtardım diyebilirim. Telefona hemen kılıf ve koruyucu ekran filmi taktım. Şu an için bi sıkıntımız yok kendileri ile şarjı normal kullanımda 1 günü çok rahat çıkartıyor %40 pili bile kalıyor çoğu zaman
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

remzi

Generla Mobile'ın telefonları çok güzel.
Ben kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Fiyatıda çok abartı değil.

mir_as82

Hocam tüm yorumları okudum. Benim içimden gelen telefon Sony idi ve sizden aldığım öneriler doğrultusunda ya Sony Experia C4 alırım ya da Sony Experia Z serisi alırım

f_machine

Valla hiç yere düşürmedim ama , o fiyat aralığında bence en iyisi LG G3.Ekran kalitesi filan çok güzel , akıcı. Tavsiye ederim.

http://www.kliksa.com/urun/lg-g3-d855-32-gb-titan-akilli-telefon/980005602

mir_as82

miyago

Fiyatı şu an 1600 TL biraz skalanın yukarında belki ama tavsiyem kesinlikle samsung Note 3. En önemli özelliği şarjının uzun süre gitmesi.

iyi günler

engerex

LG G2'nin ekran kırılmaya müsait. G3'te öyle olabilir.
Gorilla Glass daha çok kılcal çiziklere karşı başarılı.