içinde anahtar bulunan dc dişi jak var mı?

Başlatan tekosis, 20 Eylül 2015, 22:39:17

tekosis

arkadaşlar mevcut devremde aşağıdaki anahtarlı jaklardan kullanıyorum. jak boşta iken şaseyi 3. kontağa bağlıyor, erkek jak takıldığında şase ile 3. bacağın bağlantısı kesiliyor.

acaba bu tür jaklarda, içinde normalde kapalı anahtar olan (erkek takılı değilken 3. ve 4. bacakları bağlayan)modeller var mı?

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Ersin

Bir yanlışın olmasın onlar genelde normalde kapalı olur , jack ı takınca açılır.

tekosis

ersin hocam doğru diyorsun aynı fikirdeyim ama ben anlatamadım. elimdeki jak normalde kapalı. ancak kapalı konumda iken anahtar kontağı ile gnd ucunu bağlıyor. bana içinde anahtar bulunan yani dört uçlu olanı lazım.

1. uç : "+"
2. uç : "-"
3. uç : normalde kapalı anahtarın 1. kontağı
4. uç : normalde kapalı anahtarın 2. kontağı

şeklinde bir ürün arıyorum ki erkek jakı bağladığımızda 3. ve 4. bacaklar açık devre olsun. ama siz de haklısınız sorum biraz kapalı olmuş.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

ipek

piyasada vitrinlerde görüyoruz ,PC'ler içi Jack Dedection type dişi fişler var,yada arka kısmında switch mevcut,lakin bunları ithal eden yok bir kere tesadüfen bulursun bir daha bulman mümkün değil.

mehmet

3.5mm. mono için Zenger Elektronik' de
görmüştüm. Jak takılınca en arkada bağımsız
switch çalışıyordu.   
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

tekosis

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. gördüğüm kadarı ile sıkıntılı bir jak. temini ileride sıkıntıya sebep olabilir. onun yerine devreye bir tane röle koymaya karar verdim.

engerex

Belki bu listedeki kodlamalardan bulabilirsin. Dc023 gibi.
www.lwswitch.com/lw02product/e17power-1.htm

tekosis

Evren KILIÇ

[email]evren1623@hotmail.com[/email]

tekosis

teşekkür ederim evren bey ancak bu jak işimi görmez.

Ersin

En başından ordaki kontak iile tam olarak ne yapmak istediğini yazsaydın şimdiye kadar belki cevabını almıştın bile.Ordaki kontakla aku den gelen beslemeyi mi kapatacaksın  yoksa başka bişey mi , ordaki jack ı + role ile de bu işi yapabilirsin.

engerex