Windows 'ta Bir Tane Editör Vardı Adı Neydi?

Başlatan Tesla.25, 25 Eylül 2015, 22:44:41

Tesla.25

Windows ta bir tane editör vardı ama adını bir türlü çıkaramıyorum. Büyük ihtimalle sistemle gömülü olarak gelen bir editör. Visual Studio 'nun çok çok hafif sürümü gibi birşeydi galiba. Bir iç için lazım oldu ama bulamıyorum.  Eski bir bilgisayar var. Buna VS kurup kasmak istemiyorum.

Neydi acaba bilen var mı?
(Office programları ile birlikte editör de yükleniyor mu acaba?)

sovalye

Windows la beraber gelmiyordu ama Notepad++ olabilir mi?

Tesla.25

Alıntı yapılan: sovalye - 25 Eylül 2015, 22:54:16
Windows la beraber gelmiyordu ama Notepad++ olabilir mi?

Yok hocam, MS in kendi yazılımlarından biriydi.

MC_Skywalker

Ofis programlarının içinden erişilen Visual basic editöründen mi bahsediyorsunuz.

Tesla.25

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 25 Eylül 2015, 23:01:59
Ofis programlarının içinden erişilen Visual basic editöründen mi bahsediyorsunuz.

Olabilir hocam ama hiç Office programlarının içinden açmadım. Başlat tan arama yaptığımda buluyordu.
Bir de sadece VB ye özel değildi C# kodlarını falan da tanıyıp renklendirme yapıyordu.

Dediğiniz programın ismi neydi acaba?

leblebitozu

parametre

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 25 Eylül 2015, 22:44:41
Windows ta bir tane editör vardı ama adını bir türlü çıkaramıyorum. Büyük ihtimalle sistemle gömülü olarak gelen bir editör. Visual Studio 'nun çok çok hafif sürümü gibi birşeydi galiba. Bir iç için lazım oldu ama bulamıyorum.  Eski bir bilgisayar var. Buna VS kurup kasmak istemiyorum.

Neydi acaba bilen var mı?
(Office programları ile birlikte editör de yükleniyor mu acaba?)

baslattan edit yaz edit.exe yada edit.com cıkacaktır onu arıyorsunuz umarım kolay gelsin

bocek

1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Tesla.25

Microsoft Script Editor sanırım dediğim araç. Yani Google görsellerden bakabildim.
Office 2013 paketini tüm özellikleriyle kurmama rağmen böyle bir araç gelmedi.

Neyse Vim kullanmaya devam o zaman ne yapalım :)