Picproje robot yarışması

Başlatan z, 29 Eylül 2015, 17:56:21

एक होना

Yarışmaya kimler katılıyor ? isimleri alalım .

z

Türkiye'de herkese açık. Üyeler değil sadece.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

baran123

Birol abinin gazı üzerinde katılabilirim.(Belki) :)

tekosis

bu sene meb yarışmasına katılmayacağım ama şahsi olarak böyle bir organizasyona katılabilirim.

mesaj birleştirme:: 01 Ekim 2015, 02:22:14

Alıntı yapılan: berat23 - 29 Eylül 2015, 20:46:43
bence böyle şu yoldan git, burda bekle gibi pistler çok geliştirici değil. öyle olunca robotlar piste/engele özel tasarlanıyor. yani bir if koymak gerekiyor yazılıma ve bu durumda kod bence çok insanileşiyor, eğer şu varsa burdan git gibi oluyor. bu durumda robot/yapay zeka değil de ezberlenmiş bir işi yapan birşey ortaya çıkıyor.

düşündüğümü pek anlatamadım ama bence ezbere değil düşünen robotları öne çıkaran pistler lazım.
@berat23  kesinlikle katılıyorum.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mihri

Bence böyle bir yarışma olsun. Çizgi izleyende heyecan yok ...

Böyle olursa ben de katılırım.

! No longer available
"Eppur si muove!"

boreas

Yapay zeka, maliyet, mühendislik deyince çizgi izleyen robot yerine XOX (Türkiye'de SOS :)) ya da futbol tarzı buraya özgü daha önce tasarlanmamış bir yarış düşünülse nasıl olur ?

Niyazi_SARAL

Alıntı yapılan: ground - 29 Eylül 2015, 17:58:39
Valla ben desteklerim.

Ciddi sponsorlar da buluruz..

Biz destek olabiliriz. Ancak hatırlatmam gerekir. Öncelikle bu tür organizasyonlar çok emek ister ve zaman alır. Çok eleştiri alır. Ciddi sponsor bulmak gerekir..vs.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

aydınD