Turkce OpenCV(Goruntu isleme ve yapay ogrenme) kitabi

Başlatan vsalma, 01 Ekim 2015, 14:58:45

vsalma

Birol Kuyumcu'nun ozgun opencv kitabi cikti. Goruntu isleme, bilgisayarla goru, yapay zeka konularinda ilgili arkadaslarimizin dikkatine.

http://www.dr.com.tr/Kitap/OpenCv/Ugur-Gelisken/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000664997

vitruvius

vsalma

1. Bölüm: Görüntü Okuma Ve Yazma
2. Bölüm: Matris Üzerine İşlemler
3. Bölüm: Renk Uzayları ve Filtreleme
4. Bölüm: Morfolojik İşlemler
5. Bölüm: Filtreleme İşlemleri
6. Bölüm: Bilgi Çıkarma
7. Bölüm: Geometrik Dönüşümler
8. Bölüm: Arkaplan Silme
9. Bölüm: İki Boyutlu Öznitelikler ve Eşleştirilmeleri
10. Bölüm: Nesne Bulma
11. Bölüm: Takip ve Optik Akış Metotları
12. Bölüm: Yapay Öğrenme Metotları

vitruvius

Bölümler güzel seçilmiş içerik de güzeldir umarım. Opencv 3.0 mı kullanılıyor kitapta?

Ben aslında Kaehler ve Bradski'nin kitaplarının yeni baskısını bekliyordum ama basım tarihi 25 Mart'a ertelenmiş. Bu ay çıkacaktı halbuki.

boreas

Bu tarz özelleşmiş kitaplar epey kaliteli oluyor. Umarım buda öyledir. Almak lazım :)

Gökhan BEKEN

Güzel bir haber, ben de almayı düşünüyorum, genel kültür olsun ve yazara destek olsun diye.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

boreas

Kesinlikle bu tarz kitaplara destek olmayıp ondan sonra "Türkiye'de böyle kitap yazan yok abi" demenin anlamı yok.

muhittin_kaplan

mesutpiskin

CoşkuN

Kitapların satışının yazarlara pek bir faydası yok onu söyleyeyim :)
Ama tabi bu tür kitapların çıkması sevindirici, destek olmalıyız tabi ki.

z

Dayımın pek çok kitabı var. (70 li yıllara ait)

İlk kitabını yazdığında basımevlerinin komik rakamlar önerdiği için çok kızıp masrafları kendi karşılayıp bastırıp ardından da mektupla sipariş üzerine kendisinin sattığını ve iyi gelir ettiğini anlatır.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

alicavuslu

Alıntı yapılan: CoşkuN - 03 Ekim 2015, 21:42:55
Kitapların satışının yazarlara pek bir faydası yok onu söyleyeyim :)

Katılıyorum. Yazara önerdikleri fiyatlar baskının satışına bağlı olarak kardan %5 civarında...

boreas

Ben idefixden,  bu kitaba birde  Nikola Tesla'nın hayatını anlatan İcatlarım kitabını ekledim kargo ücretsiz verdim siparişi :)

Firzen

Kararsız...

ahmetbudak

Alıntı yapılan: boreas - 03 Ekim 2015, 22:07:32
Ben idefixden,  bu kitaba birde  Nikola Tesla'nın hayatını anlatan İcatlarım kitabını ekledim kargo ücretsiz verdim siparişi :)
y
iki kitap toplamda 32 tl ediyor 60tl nin altinda kargo bedava oluyormu?