Samsung Galaxy TabS SM-T800 10.5 İnc Tamir Hakkında Soru

Başlatan umberto, 12 Ekim 2015, 15:47:06

umberto

Selamlar

Geçtiğimiz gün, sırt çantamda duran Galaxy Tabs 10.5 İnc amoled ekranlı tabletim, çantamın hafifçe yere düşmesiyle , kılıfında olmasına rağmen, ekranı kırıldı.
Araştırdığım ve test ettiğim kadarıyla , ekran çalışıyor, dokunmatik de çalışıyor fakat ekranın üzeri tuzla buz gibi. Sanırım üzerindeki cam çatladı.
Piyasada bu cam kısmı 60 tl civarına satılıyor fakat, çoğu teknik servis bu tablette amoled ekran olduğu ve ekran ile dokunmatiğin beraber değişmesi gerektiğini ve bu parçanın da 600 tl civarında olduğunu işçilikle 650tl olduğunu söylüyor.

Resmi samsung servisi ise (beşiktaş ve ümraniye servisleri) 1100 tl ve 950 tl tamir ücreti istediler. Tableti 5 ay önce 1000 tl ye almıştım zaten :)

Nette gördüğüm kadarıyla Amoled ekran ile üst cam arasında LOCA denilen uv ile cure olan bir yapıştırıcı ile lamine edilmiş ve nette bazıları bunun sıcak hava ile sökülüp yapılabileceğinden bahsediyor. Daha önce başına böyle bir olay gelen ve tableti ucuz yolla tamir eden arkadaşların önerisini alabilir miyim?

Teşekkürler

selimkoc

Floresan ışığına tabi tutularak ayrıldığını telefon teknik servisi söyledi.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com