Wim10 uzerine MinGW kurulumu için destek.

Başlatan Melih1802, 15 Ekim 2015, 19:31:21

Melih1802

MinGW programını Win10 üzerine kuramadık. Kurulum yapan bir arkadaş varsa tarif edebilir mi.

HeCToR

minGW'nin windows10 kurulumu varmı Hocam ?
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

fatih6761

Hocam llinkteki ...setup.exe çalışmıyor mu Win10'da?
http://sourceforge.net/projects/mingw/files/Installer/
O kadar radikal bir değişiklik yapılmadı diye biliyorum ben.

Eğer orj. setup'tan kurulum çalışmıyorsa güncel CodeBlocks ide'yi kurduğunuzda yanında MinGW otomatik geliyor (default package ile birlikte tabi). Ondaki mingw klasörünü PATH'e eklemek bir çözüm olabilir.

Melih1802

Setup tan indirip kurdum, internet ten dosyalarını indirdi. Sonrasında ne yaptıysam programı acamadim. Muhtemelen kurulumla ilgili bir hata yapıyorum.

mesaj birleştirme:: 15 Ekim 2015, 20:14:31

Aldığım bir kitapta daha önceki versiyon için kurulumu anlatıyor. Bu versiyon anlatıldığı gibi bir kurulum yolu izlemiyor

Tesla.25

Alıntı yapılan: Melih1802 - 15 Ekim 2015, 20:12:38
Setup tan indirip kurdum, internet ten dosyalarını indirdi. Sonrasında ne yaptıysam programı acamadim. Muhtemelen kurulumla ilgili bir hata yapıyorum.

mesaj birleştirme:: 16 Ekim 2015, 10:14:31

Aldığım bir kitapta daha önceki versiyon için kurulumu anlatıyor. Bu versiyon anlatıldığı gibi bir kurulum yolu izlemiyor

Hocam açamadım derken?
"bin" dizinini PATH 'e ekleyin, sonra terminalden gcc, g++, vb derleyicileri kullanırsınız.

Melih1802

Melih1802

Kurulumu Tamamladım. Yine takıldığım bir yer var.

Bu link te: https://kaanhas.wordpress.com/2014/09/09/windows-icin-mingw-kurulumu/

Buradan itibaren takıldım. Takıldığım yer şu: " Aşağıdaki kodları test.cpp olarak masaüstüne kaydediyoruz. "
Masaüstüne neyle kaydedeceğim, notepad mi.

TEST

Aşağıdaki kodları test.cpp olarak masaüstüne kaydediyoruz.

#include <iostream>
#include <cstdlib>

using namespace std;

int main()
{
 cout << "Run.." << endl;
 system("PAUSE");
 return 0;
}
Daha sonrada konsolumuza sırayla aşağıdaki gib, sırayla komutlarımızı giriyoruz.

JKramer

Notepad'i açıp kodları yapıştırın, kaydedip kapatın. Daha sonra dosyayı yeniden adlandır deyip .txt uzantısını .cpp yapın.