Yok böyle bir kaynak yapma şekli.

Başlatan z, 17 Ekim 2015, 16:30:25

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Melih1802

Daha önce bu video yu izledim, fakat ateşleme işini neyle yaptılar onu anlayamadım.

CaFFeiNe

elektrotun dışındaki kısım (cüruf diyeyim) yalıtkan olduğu için ilk önce bişey olmuyor, elektrodun ucunu şaseyle kısa devre ediyor metal bir cisim ile böylece kaynak başlıyor, fantezi ama bana yavaş geldi.

TMART

Alıntı yapılan: Melih1802 - 17 Ekim 2015, 17:15:07
Daha önce bu video yu izledim, fakat ateşleme işini neyle yaptılar onu anlayamadım.
Melih bey zaten elektrodlu kaynak şasa mantığıyla kaynak yapıyor.Şasanın oluşabilmesi için elektrodun iç kısmındaki metal çubuğun şasa kablosunun temas ettiği metale temas etmesi gerekiyor.
İlk önce elektrodu yan koyuyorlar ki ateşleme yapılana kadar şase olmasın.Takozu koyduktan sonra elektrodun içindeki metal çubukla aşağıdaki metali herhangi bir metalle şase yaptırıp elektrodun yanmaya başlamasını sağlıyorlar.

z

Fantazi değil. Çok güzel dikiş kaynağı oluşuyor. O kaynağı benim diyen kaynakçı yapamaz.

Eğer koyduğu tahta takoz ise çok mantıklı.

engerex

Kaynak çok temiz ve sağlam görünüyor. Testlerden de geçeceğini düşünüyorum (Takozla bastığı için biraz deforme olmuştur. Bu eksi).

CaFFeiNe

kaynağın kalitesine lafım yok, fantezi derken bunu kastetmedim, normalde kullanım alanı yok anlamında

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Recep METE

Buna benzer denemeler yapmak lazım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

birkan

Benim gibi bu işi doğru dürüst beceremeyenler için güzel bir yöntem

Mucit23

z

Çok güzel video. Kaynak üflemesi denen olay güzel görünüyor.

ehliseyf

Başlık daha iyi olabilirdi. Video güzeldi.
Code'm mu oturturum !