Prolific USB-Serial Converter(PL2303) Win 8.1 Problemi

Başlatan Mucit23, 24 Ekim 2015, 00:37:08

Mucit23

Selamlar.

Bu dönüştürücüyü windows 7 de gayet güzel çalıştırıyordum ama 8.1 de çalıştırmadım driver problemleri var. İnternette bu konuda birçok sitede açıklama çeşitli driverler felan buldum. Birkaç denemeden sonra aygıt yöneticisindeki ünlemi kaldırabildim. Ama ne yaptıysam yine seri haberleşme sağlayamadım. Aygıt düzgün çalışıyor görünüyor ama veriler karşı tarafa gitmiyor gibi. (Sim908 ile deneme yapıyorum. Çalışan kart windows 8 de çalışmıyor)

Başka ne yapabilirim. Bu sorunla uğraşan oldumu?

polleme

Ünlemi kaldıran çözümü ben de uygulamıştım ve çalışmıştı. Sorununuz baud rate veya pin sırası olabilir mi?

Mucit23

tekosis

hocam elimde sahte profilic pl2303'leri win8 de kurma ile ilgili bir döküman var. eğer sahte ise onu paylaşabilirim.
bu arada dosyayı nereden yüklersem iyi olur?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Mucit23

Hocam elimdeki ürünün sahte olup olmadığını nasıl anlarım? Dosyayıda istediğiniz bir yere yükleyebilirsiniz

PROTECH_

Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

Mucit23

Bu sorunu yeni aldığım bilgisayarda yaşıyorum.

@PROTECH_ dediğinsayfadaki işlemleri birebir uyguladım. Şuanda aygıt düzgün çalışıyor görünüyor ama gerçekte öyle değil. Bugün tekrar windows 7 bilgisayarımda denedim sim908 ile normal olarak haberleşebiliyorum. Obilgisayarda sıkıntı yok. Ama USB kablosunu çıkarıp windows 8 pc ye takınca çalışmıyor. Sorun driver kaynaklı olsa gerek.

Şuanda win 7 bilgisayar ile işimi hallediyorum. Diğer bilgisayarın bi aciliyeti kalmadı. Belkide PL2303, USB 3.0 desteklemiyordur.

mozkan87

http://www.prolific.com.tw/US/ShowProduct.aspx?p_id=225&pcid=41

Üstteki linkin not kısmında bazı model pl2303 için windows 8 ve yukarısında çalışmadığı yazıyor. Daha önce benimde başıma geldi. Ürün orjinal olsa bile çalışmıyor.

usahin

Hocam aynı sorunu yaşıyordum, Windows Vista driverını kurun sonra driver update diyip elle seçin 2007 yazan sürücü olması lazım isterseniz mail ile yollayabilirim ya da teamviewer üzerinden yardımcı olaibilirim.