Spectrum analiz cihazı - Fourier serisi - Fourier dönüşümü - Digital filtreleme

Başlatan z, 05 Kasım 2015, 19:05:49

z

Transistörlerle ilgili video serisinin, izleyenler tarafından memnuniyetle karşılanması üzerine web sayfamda yayınlayacağım dokümanların bazılarını da video olarak hazırlamaya karar verdim.

Bu video serisi ile dolambaçlı yollardan hedefe ulaşılacak.

https://www.youtube.com/watch?v=FLPrBkaYPcM

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sadogan

Hocam devamını sabırsızlıkla bekliyoruz sabrına ve emeğine sağlık.

z

kantirici

Fourier bu bağıntıyı nereden çıkarmış, akıl etmiş diyordum. Anlatımlar çok iyi hocam. Devamını bekliyoruz.

MT

Emeğinize bilginize sağlık hocam çok güzel anlaşılır dersler.

z

z

z

Lisans eğitimde Complex Fourier serisinini gören var mı?

mesaj birleştirme:: 08 Kasım 2015, 21:20:28

https://youtu.be/zNH6J91-Rkk

Emin Aydın EROĞLU

Biz lisansta gördük hocam Complex Fourier serisinini. (Fırat Üniversitesi / Elektronik Öğretmenliği)
Çok güzel anlatmışsınız gerçekten. Ellerinize sağlık.

z

İnanılır gibi değil. Fırat Üniversitesi üstelik Öğretmenlik.

Bazı arkadaşlar üniversitenin adı sanı önemli diyorlar ya. Hiç önemli değil.

1981 yılında Elazığ DMMA Elektrik bölümünde 1 yıl okudum. O sene derslerim berbattı. Sanat okulu mezunu olduğum için MKF (Matematik, Kimya, Fizik) denen derslerde inanılmaz zorlanıyordum ve Elektroteknik dersinden 100 ile geçmeme rağmen diğer tüm derslerden çaktım.

Elazığ DMMA adını da beğenmediğimden tekrar sınava girmiştim ve  İTÜ Sakarya Müh. Elektrik Elektronik Bölümünü kazandım ve sırf diplomamda İTÜ yazacak diye 1 senemi yaktım.

1. sınıfı kolay geçtim zira Elazığ'da okuduğum 1 sene, sanat okulundaki eksikliklerin büyük bir kısmını kapatmamda çok etkili oldu. Fakat İTÜ Sakarya'daki öğretim kalitesi Elazığ'daki öğretim kalitesinin inanın 10'da biri değildi. (Bu mukayeseyi yapabiliyorum çünkü her iki okulda da aynı dersleri aldım.)

(Sakarya EE müh fakültesinin 2. nesil öğrencileriydik. Muhtemelen okul henüz çok yeni olduğundan eğitimi Elazığdan kötüydü.)

Ne complex analiz, ne complex Fourier ne de mikroişlemci dersi aldık.

Şimdiki aklım olsaydı Elazıg DMMA'dan mezun olurdum.

Fakat İTÜ etiketinin getirdiği avantajını asla inkar edemem.  (Eğitim açısından değil etiket açısından)

Karamel

z hocam. siz odtu mezunu degilmiydiniz?  :-\ bir message inizda odtu den mezun oldum diye bahsediyordunuz?  :-\

z

Yanlış hatırlıyorsun Karamel. ODTÜ'yü çok övmüşümdür.

Elazığ DMMA'nın hangi yıllarda kurulduğunu hiç merak etmemiştim. Şimdi araştırıp 1969 yılı olduğunu öğrenince çok şaşırdım.