Keil STM32F7 Software Pack Yükleme Problemi

Başlatan Mucit23, 06 Kasım 2015, 13:59:45

Mucit23

Selamlar,

Keilde F7 için Software paketini yüklemek istedim ama bir türlü yükleyemedim. Pack İnstaller düzgün çalışmıyor sürekli hata veriyor.
Resimdeki gibi bir hata alıyorum.

Sorun ne olabilir?

engineer

İndirdiği software pack'te sorun olabilir yada çıkartırken olmuş olabilir, bende bir sorun çıkarmadı. Olmazsa kendi elinizle çıkartın, "C:\Keil_v5\ARM\Pack\.Download" yolu altındaki Keil.STM32F7xx_DFP.2.3.0.pack dosyanın uzantısını değiştirin .zip yada .rar yapın, sonra çıkartın. Çıkarttığınız dosyaları şu konuma kopyalayın: "C:\Keil_v5\ARM\Pack\Keil\STM32F7xx_DFP\2.3.0\"

Mucit23

Selamlar,

Hocam bu sorunu çözemedim henüz. Pack dosyasının üzerine tıklayarak unzip işlemi yapıyorum. Başarılı sonuçlanıyor ama keil açıldığında aşağıdaki hatayı veriyor.

Acaba bendeki Keil.STM32F7xx_DFP.pdsc dosyasımı bozuk?

engerex

Bence bozuk dosya yok. Eksik dosya yada yanlış klasörde çalışma mevcut gibi bir durum var gibi. Belki de ayarlardan tanımlama yapmak gerekiyor.

CoşkuN

Projenin klasörü fotoğrafta "elektronik arşiv" felan gibi görünüyor. Klasörlerle çalışırken Türkçe karakter ve boşluk olmamasına dikkat edin, bazen bundan da sorun olabiliyor.

Mucit23

Hocam Orada STM32F10X ile çalıştığım bir proje açık. Onda sıkıntı yok. Dizin ile ilgili bir problem olmadı şimdiye kadar.

Ben aslında keilde bir problem olduğunu düşünüyorum. Keili Tümüyle kaldırıp tekrar yükleyeyim birde

Burak B

@Mucit23 boşuna uğraşma. CM7 desteği v5.12'den sonra geliyor. Tavsiyem Keil 5.17' ye geçmelisin. Bundan önceki sürümlerde hatalar var zaten direkt bu sürüme yükselt sorunun çözülür. Çözülür derken emin konuşuyorum çözülecek yani. :) CMSIS paketleri geri dönük uyumlu olmayabiliyor.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Mucit23

Alıntı yapılan: Burak B - 09 Kasım 2015, 10:34:47
@Mucit23 boşuna uğraşma. CM7 desteği v5.12'den sonra geliyor. Tavsiyem Keil 5.17' ye geçmelisin. Bundan önceki sürümlerde hatalar var zaten direkt bu sürüme yükselt sorunun çözülür.

Teşekkürler. Hemen indirmeye başladım. Yükleme biter bitmez denerim.

mesaj birleştirme:: 09 Kasım 2015, 11:11:02

Evet 5.17 ile sorun çözüldü. Tekrar teşekkürler

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle