c# da tcp/ip ile baglanıp haberleşme ACİL LÜTFENN

Başlatan yason122, 10 Kasım 2015, 21:21:42

yason122

merhabalar bi direksiyon cihazı var ve bilgisayara baglı adamlar bunu yapıyolar ama benımde ogrenmemı ıstıyolar kodlarını fln calısacagım yer öncelikle ;

- c# dan tcp ip (client) ile cihaza baglanılacak,
-7 bytelık veri gönderilecek
-5 byte veri okunacak,
-ve bu 5 bytelık veride 1.byteda 250 değerini,ikinci byteda 5 değerini,3 ve 4.de direksiyon konumunu 5.de bu 4 ünün mod250 sini istiyor bu ilk 4 ünün toplamı fln biseyiymiş sanırım birde ;

7 bytelık veridede 1.de 250 değeri , 2. de 7 degerini, 3 ve 4 de dumping kuvveti demis, 5 ve 6 da springini,7 de mod250 sini  istiyolar benden rica etsem yardımcı olabilirmisiniz ...

CoşkuN

Şuradan başlayabilirsin, önce soket programlama konularına bir bakman gerekiyor. Basit bir örnekle başla gerisi gelir.
http://www.csharpnedir.com/articles/read/?id=22

peko

Alıntı Yapbenden rica etsem yardımcı olabilirmisiniz ...

Sanırım yapmaya başladın ve bir yerde takıldın.

Bize nasıl yaptığınla ilgili bilgi ve yaparken konunun neresinde takıldın yazabilirsen daha kolay yardımcı oluruz.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

yason122

daha önce soket programlamayla hiç çalısmadım bi bilgim yok yani sizden ricam eger yapabileceginiz bişeyse şu kod baglantıyı saglar su kod byte gonderır su alır gibisinden yardımcı olmanız neyin ne işe yaradıgını göruyum benim için yeterli bi tarafdan konulara bakıyorum zaten yardımcı olursanız cok sevinirim benden istenilenler yukarda tesekkürler  .. (yasnaktass@gmail.com)

MrDarK

yason122;

Burada kimseden böyle birşey beklemeyin, aksine bu tarz talepleri olan insanlar daha az yardım alıyor; Genel kurallarımız aşağıdaki linkteki gibi onlar size ne demek istediğimi anlatmaktadır.
Link = https://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

CoşKuN hocamızın önerdiği gibi öncelikle ilk adımı siz atıp anlamadığınız yerleri teknik olarak soracaksınız. Bu şekilde hiç biryere varamazsınız.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK