STM32F4 discovery pil ile çalıştırma

Başlatan unknownperson, 14 Kasım 2015, 19:16:07

unknownperson

STM32F4 discovery kartına programı yükledikten sonra PC'ye bağlamadan pil bağlayarak çalıştırmak istiyorum, Google'da "stm32f4 discovery work with battery" tarzı arattım fakat bununla ilgili bir şey bulamadım. Nasıl bir pil takabilirim ve bağlantılarını nasıl yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim.

Gökhan BEKEN

3.7v'luk pili 5v stepup regülatör kullanarak 5v'a ayarlayın, sonra stm32'nin "5v" yazan pinine ve GND pinine bağlayın, çalışacaktır.
Ben 9v pili 7805 ile 5v'a düşürüp, bağlamıştım isterseniz öyle yapabilirsiniz.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Gökhan BEKEN

Hayır o çok başka bir şey, "step up regülatör" voltaj yükselten regülatörlere deniyor.

tekosis

bir projede max879 step-up regülatör kullanmıştım gayet başarılı. farklı modeller de piyasada mevcut.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

LukeSkywalker

2 tane kalem pili seri bağlayıp 3V pinine ve GND pinine bağlayıp çalıştırabilirsiniz.

Gökhan BEKEN

Hocam ADC felan kullanılacaksa 3v girişine regülatörsüz giriş, hatalı ölçüme yol açar, referans geriliminden dolayı. 3.7v'luk li-ion pili regülatör ile 3v'a düşürüp kullanılsa daha iyi olur.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 15 Kasım 2015, 00:12:29
Hocam ADC felan kullanılacaksa 3v girişine regülatörsüz giriş, hatalı ölçüme yol açar, referans geriliminden dolayı. 3.7v'luk li-ion pili regülatör ile 3v'a düşürüp kullanılsa daha iyi olur.

Doğru. Fakat aslında besleme gerilimini ölçüp ona göre işlem yaptırabilir. Li-po veya li-ion piller de kullanılabilir dediğiniz gibi bir switching regülatör ile.