Telefonumda GPS varmı yok mu?

Başlatan Andromeda, 02 Aralık 2015, 12:45:34

Andromeda

Kullanım kılavuzunda GPS anteni gösteriliyor, ayrıca "ana anten " gösteriliyor  resim olarak...
Model samsung sm -g361h)     444 aradım önce internet bağlantısına gerek yok dedi sonra başkasına
sordu herhalde var dedi..
benim bildiğim gps direk uyduyla haberleşir..internet  gerekli ise kılavuzda gösterilen gps anteni nedir..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

t2

Google haritası gibi bazı navigasyon uygulaması,internet gerektirir. Konumu gps yardımıyla belirleyip rota belirler.
Avantajı daima güncel haritakullanilir. Dezavantajı, internet kesikse çalışmaz, data ücreti tahakkuk eder.

Bunun yerine internetsiz navigasyon cihazı veya uygulaması tercih edilir. Örnek uygulama: Sygic. Örnek Cihaz tomtom

diot

tel üzerinde gps modülü varsa, IGO nun uygun bir modelini yükleyip kullanın. bende samsung mini 5570 var IGO yüklü internetsiz her yerde kullanılıyor.

Andromeda

Alıntı yapılan: diot - 02 Aralık 2015, 13:55:24
tel üzerinde gps modülü varsa, IGO nun uygun bir modelini yükleyip kullanın. bende samsung mini 5570 var IGO yüklü internetsiz her yerde kullanılıyor.

Modül var mı yok mu bilmiyorum   sadece kılavuzda gps anteni  resmedilmiş...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

t2

wifi, 3g, bluetooth açma kapama gibi gps açma kapama simgesi yok mu? varsa, gps var demektir.

muhittin_kaplan

gps vardır o alette, yıl 2015 yav..

t2

iphone 'da fm radyo olmuyormuş. bunun gibi üreticinin bir tercihi olabilir mi? bedava navigasyon kullanılmasın diye?

Andromeda

Açma kapama simgesi var , konum diye geçiyor..
menüsü de var..
teknikservisine de bir soralım bakalım..
madem yaptınız bir telefon ..programıda yüklesenize ..bilmece gibi :)

t2

google haritaları açıp deneseniz olmaz mı?  denemesi bedava? servisi aramak nerden baksan 10- 15 dakika sürer. aktarır dururlar. hatta foruma yazana kadar deneme yapmanız mümkündü.

muhendisbey

yandex navi'yi deneyebilirsiniz. Haritaları isterseniz indirerek de kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz olması gerçekten çok iyi.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

engerex

Telefonunda GPS var, emin olabilirsin.
İnternet kullanmıyorsan veya 1GB altında paketin varsa Sygic yükle, ardından uygulama içerisinden Türkiye haritası yükle internete gerek kalmaz.
Konum tespiti için telefonunda 3 seçenek var.
Eğer sadece gps kullanırsan ilk bağlantı biraz geç olur, Konum hassasiyeti 3-5 metre.
Wlan ve şebeke seçersen bataryanın daha uzun gider ancak şehir içinde hassasiyet 100metre-1 km, şehir dışında 10km yi bulabilir. Bu baz istasyonu sıklığı ve yakın olmanla alakalı.
GPS, Wlan, şebeke seçersen ilk bağlantı daha hızlı olacaktır. Uydu konumları sürekli değiştiği için güncel konumları sunucudan indirir ve baz istasyonundan hızlı şekilde elde ettiği senin konumuna göre görebileceğin uyduları arar ve göremeyeceğin uykulardan sinyal beklemez.
Hergün 1 saat gps kullansan aylık 1-2 MB altında internet kullanımın olur.

Sygic,  Igo gibi uygulamalarda internete ihtiyacın yok. Aboneliği varsa trafik bilgisi alırsın.
Google haritayı anlık internetten indirir. İndirdiğini telefonda depolar ancak halen inecek çok veri var.
Yandex te google gibi ancak şehir seçip haritasını önceden tek seferde indirebilirsin.
Yandex ve google anlık inen haritalar disk temizleme uygulamalarıyla siliniyor diye tahmin ediyorum ama yandex şehir haritası silinmez.
Yandex ve google internet yoksa rota hesaplamak. Yandex belki internetin rota hesabını eklemiştir. Son olaylardan sonra tüm ilişkiler normalleşene kadar pc ve telefondan tüm Yandex uygulamalarını sildim. Yoksa bunu denerdim.

Andromeda

Alıntı yapılan: t2 - 02 Aralık 2015, 14:55:47
google haritaları açıp deneseniz olmaz mı?  denemesi bedava? servisi aramak nerden baksan 10- 15 dakika sürer. aktarır dururlar. hatta foruma yazana kadar deneme yapmanız mümkündü.
Haritalar zaten internet gerektiriyor..bunu biliyorum ..444 lü servisleride bir daha aramayacağım boş yere para gidiyor..
ilk bilgiyi veren internet lazım dedi ve yanlış yönlendirdi..şimdi bir program indirip denemek kaldı..
birde şunu anladım..gps denince bazılarının aklına internet geliyor..benim gibilerinin aklına uzaydaki uydu geliyor..
cevap yazan herkese teşekkür...

engerex

GPS ve GPRS karıştırılıyor karıştırılıyor.

kayatech

sygic 'i krakerli kullanmanız gerekiyor. Yandex rus malı kaldırdım.

Şuan ücretsiz olan HERE MAP kullanıyorum. Hem online hem offline kullanabiliyorsunuz. Ayrıca trafik bilgisi de gösteriyor. Tavsiye ederim.