CCS ICD-U40 DEBUGGER NERDEN ALINABİLİR?

Başlatan oyhan, 05 Eylül 2005, 20:01:44

oyhan

Selam arkadaşalar ICD-U40 debuggerdan almak istiyorum fakat nerden bulabilirim. Orjinal CCS sitesinde 75$ ama bizdeki distürbütöründe aşağı yukarı 2 katından fazla. Bana orjinal fiyatından bulabileceğim bir adres belirtebilirmisiniz. Türkiyede yada kargo ile yurtdışından gelmesi durumunda bir problem yaşanırmı. Teşekkür ederim.
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

Erol YILMAZ

Turkiye de Era Bilgi islem den Gokhan Bey satiyordu heralde bunu.
Ellerinde olabilir.

Monza bilmem ne denen adamlari ticari acidan pek basarili bulmuyorum... Onlardan birsey alabilmek nasip olmadi, sayelerinde.

Yurtdisindan getirttirebilirsen FEDEX in gumruk te daha basarili old. soyleyebilirim. Gumruge takilmamasi icin ne oyun yapman gerekiyorsa yap. Takilirsa zor alirsin...

oyhan

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

Ersin

merhaba,
oncelikle sunu soyleyim ben icd-s ( 40 ) i yaptim bu olasiligi dusun, ama internetten siparis edersen gumruge takilacagini zannetmiyom, cunku ben daha once piceasy yi siparis ettim ve fiyati 115$ idi. Bildigim kadari ile de 100 $ veya euro nun altindaki urunler problemsiz geciyo.Development bourd u PTT den alirkan kadina sordum 100$ dedi ama bazilari 100EU diyo sonucta seninki problemsiz gececeginden eminim.
Ha birde bu ne diye sorarlarsa bilgisayara bir parca de zaten adama gelistirme kiti dedigimde anlamadi ve bilgisayar parcasi olarak kayid etti  :D .

oyhan

Merhaba
Aslında bende yapmak isterim s-40 'ı ama olmadı. Microchip ICD-1 ini yaptım. 16f876 ile devre haberleşti ICD tanında ama picleri tanımıyor. Ayrıca kullanılan kristal 3,xxx mhz lik bir kristal. Sanırım ICD-S40 da 18f252 kullanılıyor devre şeması sizde varmı? Bu konuda yardımcı olursanız zaten almama gerek kalmayacak. Hatta usb bile yapabiliriz. Usb sini gördüm ftdi ın  usb to rs232 chipini kullanmışlar. Üstündeki eeprom (93cXX) ilede usb device bilgisayar tarafından bulunduğunda aygıtın ismini ne yazdırmak istiyorsan burda ICD vs.. gibi kullanıyorsun. Sonuçta aslında seri çalışıyor ama usb - rs232 dönüştürücü ile. Bana yardımcı olmanız dileği ile...
Başarılar..
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

Ersin

benimde yaptigim icd1 ve 10mhz kristal kullaniyom 18f252 ile ve hex i icds in icinden cikarip programladim.Debugger olarak daha kullanmadim ama programmer olarak calisiyo.

Not:Eger icds in kendi firmware ini programdan kurarsan calismaz hale geliyo yani update soz konusu değil.

oyhan

Peki bu hex kodu gönderebilirimisin.
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

Ersin

oyhan

Selam
Normade ICD1 16f876 ile yapıldığı zaman ICD-S programı ile haberleşebiliyor. Hatta upload yapılabiliyor. Hedef pic bulunamadı diye bir hata veriyor ama ICD-S yada U ya ait program ICD yi görüyor. Tabi program ile haberleşirken flaş yapıyor.
Şimdi aynı devre üzerinde 18f252 kullandım 10Mhz kristal ile ICD programına bağlanacağı zaman flaş yapıyor fakat bağlantı sağlanamadı bağlantıyı yada powerı inceleyin diye bir hata veriyor. CCS editörü de ICD yi görmüyor.
16f876 ile yapılanı CCS nin ICD programı görüyor ama picin hedefteki picin tanınamadığına dair bir mesaj veriyor. Burda  pici tanımış olsa çalışacak. Bir örnek olsa idi elimde şimdiye ICD çoktan olmuştu.
Dolayısı ile Debug edemedikten sonra 18f252 li devre ile cihaz görevi tamamlamıyor demektir. Zaten programlama işini bootloader lar ile kısa sürede bir max232 ile halledebiliyoruz. Bukonudaki  görüşlerin nelerdir. Arkadaşlardan da bu konuda çalışma yapmış olanlar var ise paylaşırlar ise memnun olurum.
Saygılarımla...
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

oyhan

Merhaba
Ben bu süreçte tabi ccs nin ICD si yerine Microchipden  ICD2 aldım MPLAB ile kullanıyorum. Fakat aklımda kaldı CCS nin ICDU-40 elinde olan varmı şemasını merak ediyorum.
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

sarikayamusa

Oyhan

ICD2 Nerden ve kaca aldıgını yazabilirmisin?

oyhan

Merhaba yaklaşık 1 sene oldu alalı. Microchipden aldım...Fiyatı sitede yazıyordur güncel olarak..
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR: