Bir sorun sizde de boyle bir sorun varmi?

Başlatan vedo35, 09 Aralık 2015, 00:12:14

vedo35

Arkadaslar dandik havyalardan ve istasyonlardan cok sikinti yasadigim icin. Isyerinde kullandigimiz istastyonlarida gorunce sef arkadasinda tavsiyesi ile JBC marka o zamanki cikardiklari son modelini aldim. Ancak  bugune dek bazi calisan  cihazlarin tamir sirasinda tamamen bozulmasi nedeni ile istasyondan suphelenmeye baslamistim birgun smd led sokerken ledin isik verdigini gorunce istasyonun ucundaki gerilimi olcme ihtiyaci hissettim. AC kademesinde uc ile prizin toprak arasindaki gerilimi olctugumde yaklasik 3.5 ile 4.5 volt arasinda a.c gerilim olctum. Ustelikte toprak hattim var ve iyi durumda. Yani topraktandir falan demeyin. Ben yinede isyerine goturdum ayni marka eski modelle ve benim modelle yan yana kiyaslamali resimlerini cektip  aldigim firmaya gonderdim hala cevap cikmadi. Resimdeki yazilar hollandaca ben genede yazayim soldaki grafik lcd li olan benim sagdaki firmanin. Firmanin cihazinin ucundaki gerilim resimdeki gibi normal. Ancak benim cihaz normal degil. Olcu aletlerinin diger ucu resimde gordugunuz gibi toprak hattinda.
Ben havyamin sap kismindan harici bir kablo baglayip tekrar topraga baglarsam ozaman normale donuyor. Benim cihazin sapini firmanin cihazina bagladim onda normal, sorun istasyonda kaliyor. Sizde boyle bir sorun yasadinizmi? Sorunu nasil cozdunuz? Simdiden yardimci olan arkadaslara tesekkurler.

Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

HexfeT

Normalde uç gövdesi toprak ile irtibatlı olur diye düşünüyorum. Sorunsuz olanda irtibatlı mı?

engineer

Aynı durumu bende yaşadım, kullandığım havya da japon malı, patentleri filan olan bi marka. smd led'in anot'una dokunmak yetiyor, hatta bunu yaparken led antistatik tezgahın üstünde hiçbirşeye bağlı değil. toprağı nasıl alıyorsa artık :S

vedo35

Icini acmak istemedim malum garanti disi kalma ihtimali yuzunden.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

certy

Kullandığım Ersa 2000A havya aynı şeyi yapmıştı. 220V kablosunun soketinde bulunan kondansatörün kaçırdığını tespit etmiştim.
TA1USS