2,7 ile 5.5 volt led driver ihtiyacı?

Başlatan F.T, 11 Aralık 2015, 20:43:30

F.T

Arkadaşlar 2,7 volt  ile 5 volt aralığı dc giriş voltajı özelliği olan çıkışınada 34 adet parlak beyaz led bağlıyabileceğim led sürücü entegresi ihtiyacım var.mcp34063 kullanamıyorum çünkü kontrol girişi yok.Ledleri aç kapa yaptırmak için extra malzeme kullanmak gerekiyor.Türkiyede tedarik edilebilecek bir ürün olursa daha iyi olur.Yok isede yurtdışı tedariğinde sorun yaşamayacağım bir üründe olabilir.İyi çalışmalar.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

mehmet

Sadece iki direnç ve bir kondansatör ilave edilecek...

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

F.T

mehmet hocam günaydım.Pwm kontrolü tamadır fakat off olsa bile giriş voltu direk çıkışa gitmeye devam ediyor.Bobin ve diyod üzerinden.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

F.T

Sadogan hocam entegrenin çıkış akımı düşük.Yeterli olmuyacak.34 adet beyaz parlak led kullanıcam.led değerleri 3.4 volt 20 ma.Besleme en düşük 2.9 volt en yüksek 4.5 volt arası olacak.İlk konuda yazmış olduğum değerler yaklaşık değerlerdi.

tekosis

Sadogan hocamin dedigi entegre için her seri kolda 6 led olursa iki adet 6 ledli seri kol paralel bağlanarak 20.4 v ile 40ma akim harcanarak kullanılabilir. Üç tane bu şekilde devre kurulursa işinizi görebilir hocam.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

F.T

tekosis hocam tabiki dediğiniz gibi olur.Ben tek entegre ile çözmeyi düşünüyorum.Maliyet artmasın diye ama çare olmazsa kullanabilirim.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

F.T

tekosis hocam işlemci ile akımı kontrol edicem.Bu şekilde bişiler yapmaya çalışıyom.Hazır ent.çok işimi görmüyor maliyet çok yükseliyor.

tekosis

kolay gelsin hocam. şimdiden tebrik ederim.

F.T

Sagol hocam.Mosla sürüp mos ayağından akım ölçücem.çekilen akıma göre duty ayarlayıp akımı rügüle edicem.Düşüncem bu.