Exenin içine Exe gömmek

Başlatan z, 14 Aralık 2015, 19:35:27

z

İşlerimi kolaylaştıracak pek utılity programım var. Her birini Delphide yazdım.

Bu exeleri bir başka exenin içine gömmek istiyorum.

Ana exeyi çalıştırdığımda içinde saklı olantüm  exeler diskte oluşsun istiyorum. (Zip açar gibi)

Bu exelerin datalarını Ana exe içine nasıl gömerim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Gökhan BEKEN

Bir adet dosya oluşturun, bütün dosyaların içeriğini bu dosyaya yükleyin.
Çıkartmak istediğiniz zaman: Hangi dosyanın nerden başlayıp, nerden bittiğini(başlangıç adresi+dosyanın boyutu) bildiğinize göre, tek tek ayrı dosyalara çıkartırsınız.

Sizin zarlı ve sesli bir projeniz vardı stm32f4 ile. Ordaki sesleri tek bir dizide tutmuştunuz ve hangi sesin nerden başlayıp nerde bittiğini bildiğiniz için yukarda bahsettiğim gibi ayırıyordunuz. Aynı mantık.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Klein

Neden setup.exe  gibi bir dosya üreten setup programlarını kullanmıyorsun abi?

mozkan87

Self extractor exe işinizi görmez mi? Eklemek istediğiniz dosyaları seçip aeşive ekle dedikten sonra açılan sayfada sağda çıkan check boxlardan "create SFX archive" seçeneğini işaretleyin işlem tamam.

z

Evet BMP içine gömmek güzel fikir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

engerex

SFX arşiv olabilir.
Birde portable application yöneticisi var. Onlarca taşınabilir uygulamayı yönetiyorsunuz çaloştırıyorsunuz. Bir ara kullanmıştım. Dilerseniz araştırın yada bulup paylaşayım.

Burak B

Baknz; PE Resource Types

Alıntı Yap
RT_RCDATA   MAKEINTRESOURCE(10)   Application-defined resource (raw data).

Alıntı Yap
FindResource function
Determines the location of a resource with the specified type and name in the specified module.

Alıntı Yap
LoadResource function
Retrieves a handle that can be used to obtain a pointer to the first byte of the specified resource in memory.

Alıntı Yap
LockResource function
Retrieves a pointer to the specified resource in memory.

Alıntı Yap
SizeofResource function
Retrieves the size, in bytes, of the specified resource.

Son alarak hafızayı ister direkt çalıştırın isterseniz biryerlere kaydedin size kalmış.

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

kutahyaspor

CreateFile ile boş dosya oluşturup WriteFile ile içeriğini yazabilir, CreateProcess ile de exeyi program içinden çalıştırabilirsiniz.