Taşınabilir Hard Disk bozuldu. Fotoğraflar gitti.

Başlatan Recep METE, 24 Aralık 2015, 15:54:36

Recep METE

Arkadaşlar Toshiba marka taşınabilir hard disc bozuldu.  Tamirci bu ölmüş dedi. Benim üzüldüğüm  içinde bulunan  on beş yıllık fotoğraflar. Ben bu diskin için de bulunan verileri nasıl kurtaririm. Yardım lütfen.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Niyazi_SARAL

Alıntı yapılan: Recep METE - 24 Aralık 2015, 15:54:36
Arkadaşlar Toshiba marka taşınabilir hard disc bozuldu.  Tamirci bu ölmüş dedi. Benim üzüldüğüm  içinde bulunan  on beş yıllık fotoğraflar. Ben bu diskin için de bulunan verileri nasıl kurtaririm. Yardım lütfen.

1. Kesinlikle eğil olmayan bir kimseye elletmeyin.
2. Yazılımsal olarak diski toparlayan programlar var, öncelikle onlarla deneyin. Bazen 1-2 gün sürebilir. Trac ve sektörlerden geri giderek index alanının bütünlüğünü buluma prensibine dayanır bu işlem.
3. Fiziksel bir arıza var ise aynı marka model bir disk bulun.
4. Önce çalışan diskin elektronik kartını buna takın ve tekrar deneyin.
5. Eğer hatanın media üzerinde olduğu anlaşılırsa US 1000-1500 harcamayı göze alıyorsanız 1-2 referans sverebileceğim arkadaş var ama hiçbiri %100 değildir.

nsaral@cizgi.com.tr
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

engerex

Sayın @Niyazi_SARAL ın bahsettiği 1 ve 2 maddeyi dikkate alın.
3.5" 1.5TB Taşınabilir diskim gitmişti. Bir çok çeşit dosya kurtarma yazılımı denedim verinin %3-5 gibi bir kısmını kurtarıyordu. Nasıl olduysa TestDisk adlı ücretsiz ve açık kaynak bir uygulamaya rastladım. Önce diski uzunca bir süre analiz ediyor ve ardından çok kısa ve ufak bir işlem ile tüm içeriği ile hiç bir şey olmamış gibi geri getiriyordu. Kullanımı basit olmasada çık zor değil.
Deneyin. Yardımcı olmaya çalışırım.
Bu yol çözmezse 3-4-5 deneyin.