SSD tecrübeleriniz...

Başlatan ziyaretci, 01 Ocak 2016, 13:04:39

ziyaretci

Değerli düşünce ve tecrübeleriniz için teşekkürler.
850 pro 128GB almaya karar verdim. İnşallah şu elimdeki mekanikten projelerimi kurtarabilirsem, hemen alacağım. Günlük 40GB için 10 Yıl garanti veriyorlar. Hoşuma gitmedi değil doğrusu.

Emeklerinizin bir anda hiç olması çok kötü birşeymiş. Allah kimsenin başına vermesin. 3 gündür içim acıyor.

burak54

@erkantr67 128 GB kullanım açısından yetersiz gerebilir özellikle teknik konularda çalışıyorsanız. Şu anda benim PC imde 256 Lık SSD var ancak 105 GB boş 128 GB almış olsaydım yetersiz gelecekti ve OP Over Provisioning alanına yer ayırmanız gerekecek HDD nin ömrünü uzatmak için bu yüzden daha da yetersiz gelecektir.Eğer imkanınız varsa 256 GB lik bir SSD almanızı tavsiye ederim Samsung 840 ve 850 Serisi şu anda kullanmaktayım 850 Pro iyi bir tercih olacaktır.

ziyaretci

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: erkantr67 - 02 Ocak 2016, 02:28:12
Emeklerinizin bir anda hiç olması çok kötü birşeymiş. Allah kimsenin başına vermesin. 3 gündür içim acıyor.
Hocam github'a yükleseydiniz projelerinizi iyi olurdu. Paylaşımcı biri değilim derseniz github'un ücretli verisiyonu ile private repository özelliği de var.
Github şart değil bu işi ücretsiz yapan siteler de var.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

ziyaretci

Bundan sonra bir yöntemini bulacağım hocam, kafa bizde, projeler tekrar yapılır da, onlar için geçirdiğim uykusuz geceler moralimi bozuyor. Yapacak birşey yok. Vardır bununda bir hayrı.

Mucit23

Güncel projelerde veri kaybına karşı Bulut tarzi sistemlerde çalışıyorum ben. Örneğin dropbox 2gb alan veriyor.  Ayrıca ortak var çalışma ortamı sunuyor.  Çalışmalarımı drobbox içinde yapıp proje bitince harddiskte yedekleniyor.

Hem işyerinde hemde evde bilgisayarım var. Dropbox ile İşyerinde yaptığım çalışmalar otomatikten evdeki pc me aktarılmış oluyor

memo333

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 02 Ocak 2016, 03:02:16
Hocam github'a yükleseydiniz projelerinizi iyi olurdu. Paylaşımcı biri değilim derseniz github'un ücretli verisiyonu ile private repository özelliği de var.
Github şart değil bu işi ücretsiz yapan siteler de var.

bitbucket ücretsiz private imkanı sunuyor..
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

ziyaretci

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler.

Ana kartım:
Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz

ISA bridge
HM76 Express Chipset LPC Controller

SATA controller
7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode]

Yukarıdaki bilgiler bilgisayar ana kartının sata 3 desteğinin olup olmadığını öğrenmek için yeterli midir? Bilgisayarda hard disk yok şuanda, usb bellekten ubuntu ile çalıştırıyorum.

mesaj birleştirme:: 02 Ocak 2016, 15:08:22

850 PRO 256GB almayı düşünüyorum.

MC_Skywalker

Önenli olan sata 3 ve ACHI modu
850Pro doğru seçim

engerex

SSD + SATA2 olsa dahi normal HDD + SATA3'ten çok daha performanslı çalışacaktır.

ziyaretci

Alıntı yapılan: engerex - 02 Ocak 2016, 15:37:03
SSD + SATA2 olsa dahi normal HDD + SATA3'ten çok daha performanslı çalışacaktır.

Hocam kesin alacağım fakat PC'nin sata 3 destekleyip desteklemediğini merak ediyorum.

ziyaretci

Intel(R) Core(TM) i5-3230M
http://ark.intel.com/tr/products/72164/Intel-Core-i5-3230M-Processor-3M-Cache-up-to-3_20-GHz-rPGA

Intel® HM76 Express Chipset
http://ark.intel.com/tr/products/64345/Intel-BD82HM76-PCH

Benim anladığım var olduğu. Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan da teyit almak isterim.

engerex

Linke göre 6 sata bağlantı noktası var ve bunlardan 2 tanesi SATA3

ziyaretci

Yani bu durumda 3.0 SSD alsam, tam performans alabilir miyim?

tekosis

hocam ben de yeni makineme samsung 850 evo 250gb hdd almıştım. bu yorumlarınız ışığında nasıl bir hard disktir bu?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.