wireless modül ü pic ile kullanabilir miyim ?

Başlatan xcyqp09k2, 05 Ocak 2016, 19:19:26

xcyqp09k2

iyi akşamlar forumdaşlar.

kafamda yine bişeyler dolaşıyor. internette video aktarımı konusunda surf yapıyorken buldum kendimi. kaybolmuşum. benim de imkanlar pic ve arduino ile sınırlı. yan raflardaki kutuları karıştırdım ve şuan elimde çalışan bir tane usb wifi modül var. demin taktım usb de pc tanıdı sanırım çalışıyordur. ben şimdi bununla pic veya arduino kullanarak internete bağlanamaz mıyım ?  illa ESP8266 gibi arduino ve pic lerle kullanılan modül mü kullanmam lazım. Bu elime geçen usb wifi adaptörün usb sini söksem. zaten usb de 4 uç var. biri Vcc biri Gnd diğerleri de Tx Rx uçlarıdır. bu uçlara direçlerle voltaj bölücü yaparak aynı o basit modüller gibi picle kullanabilir miyim? internete bağlanıp veri alacak veya gönderecek. ve eğer bağlanabilirsem bu Tx ve Rx uçlarından Tx i picin Rx ine diğerini de yine diğerine olacak şekilde mi bağlantı kurmam lazım? :)  aşağıdaki resimler bulduğum modüle ait.

iyi forumlar.

yldzelektronik

Üzerinde usb-uart çevirici var ise uart tarafından bağlanabilirsiniz elbette.Ancak bu durumda komutları, modül ile nasıl haberleşeceğinizi (ne konuşacağınızı) bilmeniz gerekli.

Yalnızca usb ise usb host ile işlemcinize bağlamanız ve uygun driver kullanmanız gerekir.

Yani eldeki imkanlarınıza esp tarzı bir modül eklerseniz herşey daha kolay olur.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

xcyqp09k2

çipin üzerini ışıkta zar zor okuyabildim. Ralink RT3070 miş bu modül. 2W gücündeymiş baya bi iyi modül çıktı bu. ben bunu direk laptopa takıp kullansammı acaba :D 2 seviyeyi 5 e çıkarır diyolar

http://www.chip.com.tr/forum/2000mw-gucunde-ralink-3070-cipsetli-kaliteli-bir-c_t220856.html

şimdi datasheet ini de buldum bu modüldeki MCU direk usb nin D- D+ data uçlarına bağlantı yapıyormuş. teşekkürler hocam

l