Bu malzemenin ne olduğunu çıkaramadım.

Başlatan vedo35, 15 Ocak 2016, 15:46:02

vedo35

Arkadaşlar resimde görülen malzeme nedir? Her iki taraftan ölçtüğümde değişik değerde direnç değeri çıkıyor. On semicon yapmış. Üzerinde 706  1334. yazıyor. Kodun ne anlama geldiğini de bulamadım. CR401 yazan yerden çıkardım. Entegre Ldo+h-bridge motor driver. Datasheet'i yok şemasını çıkarmaya çalışıyordum bu sorunla karşılaştım.  Yardıma ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler. 

Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

boreas

Kart üzerinde CR kodlu başka bir parça var mı ?

desert

schottky diyot sanırım.
değişik direnç değerlerini de görmenin nedeni bozuk olması olabilir.

drozk

Bazı kartlarda diyotları CR ile belirtiyorlar. kod da 706 B34 şeklinde sanki.

ek: MBRS340 diyot sanırım.

vedo35

Maalesef yok. Kondansayörler C sembollü, dirençler R, transistorletide normal Q harfi ile sembolize etmişler. Ama CR olan ne anlamafım.Diyot desem çift taraflı düşük direnç değeri çıkmaz. B34? Olabilir mercekle bakınca 1334 gibi gördüm. Bu Hp firması hep böyle garip semboller kullanıyor.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

drozk

Bozuktur. Bozulduysa farklı direnç değerleri çıkması normal.

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

z

Alıntı yapılan: vedo35 - 15 Ocak 2016, 15:53:42
Maalesef yok. Kondansayörler C sembollü, dirençler R, transistorletide normal Q harfi ile sembolize etmişler. Ama CR olan ne anlamafım.Diyot desem çift taraflı düşük direnç değeri çıkmaz. B34? Olabilir mercekle bakınca 1334 gibi gördüm. Bu Hp firması hep böyle garip semboller kullanıyor.

http://mentor-graphics-pads.blogspot.com.tr/2012/06/standard-reference-designators.html
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mnemonic

vedo35

Arkadaslar yardimlariniz sayesinde cozdum hepinize ayri ayri cok tesekkur ederim.