Image process

Başlatan z, 07 Şubat 2016, 14:59:18

muhittin_kaplan

Emme ucunu chip in genisligiyle esit yap. Hem vakumla tutar hemde bacaklara baski yapar.

z

Aynı zamanda oynar olması lazım. Bu sorunu tespit edince soket kapağını alıp inceledim. Cipin ayaklarına basacak cerceve aynı zamanda sarhos teker gibi. Baskı açısı ve konumu değişken.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

https://www.youtube.com/watch?v=U-mj0IdDOeU

mesaj birleştirme:: 22 Şubat 2016, 16:50:09

Soket kapağını taktıktan sonra da arada programlayamadığım çipler oldu. Programlama soketi barındıran kartda Reset bacağı boşta imiş. Bu nedenle de bazen çip programlanamıyormuş. Temassızlık sorunu oluyor düşüncesiyle kapağı geri takmıştım. RST bacağını pull up yapınca sorun çözüldü.

Soket kapağını kapatmazsam da olacaktı belki de.

Neyse soket kapağı sağa sola eğilmiş olan bacaklara bir şey yapamaz ama aşağı yukarı eğiliş bacakları düzelteceğinden böyle kalmasında fayda var.

Karamel

hocam basarmissiniz ::) sizi tebrik ederim ::) basarilarinizin devamini dilerim ::)

dursuncemal

hocam emme uclarinin akordiyon gibi olanlari var olar iseyaramaz mi acep?  sanki emis ucunun monte olacagi  dort  yay ayakli bir platforma ihtiyaz var gibi?
:=

bulut_01

Bülent hocam sadece cipi programlamak için bu kadar işlem çok zahmatli iş değil elle daha seri olmazmıydı.
YENİLMEZ..

z

@dursuncemal

Vakum pompası güçlü ve silikon borular çipi çok güzel kavrıyor. Zaten çarşıya gitmeye yada internetten birşeyler sipariş etmeye üşeniyorum. Evde ne varsa onu uyduruyorum.

@bulut_01

1 tane ya da 10 tane çip programlamak sorun değil kendin programlıyorsun ama miktar artınca kıçı kırık program yükleme işi gerçekten iş olmaya başlıyor.

Akşam yatarken makineyi başlat sabaha kadar 100 tane çip programlasın fena mı?

bulut_01

Haklısınız hocam hayvanı biraz hızlandırmak lazım ama :)
YENİLMEZ..

z

Bu hız yeterli mi?

Bu süreyi daha da kısaltabilirim fakat motor sürücülere güvenim yok. Akım ayar trimpotlarını açmaya cesaret edemiyorum.

https://youtu.be/fCHrIVuNBJM

bulut_01

Bülent hocam elinize saglık sistem gzl saat gibi çalışıyor zaman ve para olursa daha neler yapılmazki..
YENİLMEZ..

Mucit23

Yaklaşık 30 sn sürüyor bir çipi programlaması. Saatte 120 çip, Günde ortalama 2880 çip. Biraz daha hareketleri yumuşatarak günde 3000 çipe çok rahat çıkarsınız.  :)

JKramer

Çipleri aldığınız - bıraktığınız yerler, programlayıcı ve görüntü işleme kısmı birbirlerine daha yakın olduğunda yoldan da kazanırsınız. (Sessiz izlemek durumundaydım, bahsettiyseniz kusura bakmayın)

z

İlk başta soket ve kamerayı gelişigüzel yerleştirmiştim. Yerleri daha mantıklı şekilde değiştirilebilir.

Evet şu anda dakikada 2 çip programlayabiliyor. Yatmadan önce makineyi çalıştırırım sabaha kadar 100 çipi programlasa yeter diye yola çıkmıştım.

Mucit23

Abi step sürücülerini nasıl hallettin. Hangi çipi kullanıyorsun? Arayüz nasıl?

erhanmete

hocam ürün haline getirmeyi planlıyor musunuz ?
müşteriyim.