Tablete harici disk taktım..

Başlatan Andromeda, 20 Şubat 2016, 13:36:47

Andromeda

Çift uçlu USB kablo ile diski yedek beslersek tablet diski görüyor..google play de paragon UMS adında bir program var.. onu da kurdum..fakat disk biraz sorunlu olduğu için(sorun anında saat gibi tık tık ediyor)paragon UMS nin
katkısı var mı yok mu tam anlayamadım..ama var gibi..diski takınca paragon açılıyor..
yedek beslemeye rağmen tablet biraz ısınıyor..ve sanki dokunmatik de etkileniyor..
az akım çeken bir usb disk olsa daha iyi olacak..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Abdullahtekin

Andromeda

Usb çıkışlı mini adaptörlerin üzerinde 1 A yazıyor ama 550ma lik diski beslemiyor sanırım..
5 v luk güçlü bir adaptör deneyeceğim ayrıca tablete giden  kablonun + - uçlarını ayırırsam tabletin yüklenmeyeceğini düşünüyorum..çalışmamazlık yapar mı? bunun için kablo kesme lehimleme
vs gibi işler yapmam lazım..
disk daha önce yere düşmüştü..tablete takma da işin içine girince sorunlar üstüste geldi..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

JKramer

Bir de harici beslemeli usb çoklayıcılar var, belki işinize yarayabilir: http://www.ereyon.com.tr/urun/dark-4-port-acma-kapama-butonlu-usb2.0-hub.aspx (yanında adaptör gelmiyor sanırım, sonradan almanız lazım)

Andromeda

Sağolun..takıldığı cihazdan hiç akım çekmiyor ise iyi..ama androidde çalışmaz gibime geliyor..

kudretuzuner

Amatör

mehmet

Harici beslemeli USB HUB olsa da eğer D- ve D+ uçlarında
gerilim bölücü dirençler yoksa HDD çalışmıyor.
USB wiki sayfasında "Power" bölümünde açıklamalar var...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Andromeda

diskin çiftli kablosu ve otg kablo ile bağlantıda bir problem yok gibi..
..mini adaptöre bakılırsa akımın çoğunu yükleniyor galiba.. ben tabletten hiç besleme olmasın istiyorum..