Schneider mi ? Festo mu ?

Başlatan unknownperson, 26 Şubat 2016, 19:51:52

unknownperson

Merhaba arkadaşlar, başlıktan da anlaşılacağı gibi iki firma hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. Staj yapma olanağınız olsa Schneider'imi yoksa Festo'yu mu seçerdiniz ?

İkisinin farklı avantajları var öncelikle Schneider CV için gayet hoş bir marka fakat sanırım Ar-ge işlerini İzmir'de yapmıyorlar, Festo ise Ar-ge olarak çok iyi iş yapıyorlar ismini yeni duydum ama internetten bakılınca gayet iyi bir şirket.

İki şirkette stajyerlerine iyi öğretiyorlarmış. Yorumlarınızı bekliyorum.

rck8942

Schneider in cok komponentlerini kullaniyoruz ama bir türlü isinamadik bu firmaya. Icimden bir ses festo diyor.
Elektroniker für Betriebstechnik

pea

Festo da arge olarak bir şey yapmıyor diye biliyorum. Plc otomasyon, şema vs.

LukeSkywalker

Festo'nun stuttgart kentindeki merkezini ziyaret etmistim 1 haftaligina.   Bence dusunmeden festoyu seçmelisiniz. Schneider de iyidir fakat festo daha çaga uygun.

MC_Skywalker

elektrik ağırlıklı kontrol düşünüyorsanı Schneider.
punömatik ağırlıklı kontrol düşünüyorsnız Festo. 

erkan614

erpay

unknownperson

Izmirde kucuk bir ofisi var festo'nun , schneider ise Izmire yerlesmis durumda. Ileride Izmirde calisacagim bunu göz önünde bulundurursak gene Festo mu dersiniz ?

MT

Schneider. Ama sektörleri farklı. 
Ciro, çalışan sayısı, pazar payı olarak Schneider Festonun 10 katıdır.
Özellikle enerji sektöründeki pazardaki payını incelediğimde uzun vadedeki yatırımları Schneider'ı çok ön plana çıkarıyor. Arge ikisinde de yok ama arge olarak devreye alma işlemlerini kastediyorsanız ikisi içinde mevcut. Festo'yu daha çok seviyorum orası ayrı. 

engerex

Okullara gittiğimde festonun hibe setlerini görüyorum. Adamlar eğitime destek veriyorlar.
Festonun uçan mekanik kuşu var. Bu tür şeyleri başka firmada pek görmek mümkün oluyor.

anadolumakerspace

Eğer kariyerini elektromanyetik taşıyıcılar, hidrolik, pnomatik üzerine seçmeyi düşünmüyorsan; Kesinlikle Schneider!...

İleride Festo ürünleri ile ilgili ihtiyaçların olduğunda kolayca öğrenebilirsin. Bence piyasada çok kullanılan ürünlere sahip olan schneider ile ilgili olarak ne kadar erken öğrenmeye başlarsan senin için okadar iyi olur.

unknownperson

Alıntı yapılan: anadolumakerspace - 28 Şubat 2016, 05:07:28
Eğer kariyerini elektromanyetik taşıyıcılar, hidrolik, pnomatik üzerine seçmeyi düşünmüyorsan; Kesinlikle Schneider!...

İleride Festo ürünleri ile ilgili ihtiyaçların olduğunda kolayca öğrenebilirsin. Bence piyasada çok kullanılan ürünlere sahip olan schneider ile ilgili olarak ne kadar erken öğrenmeye başlarsan senin için okadar iyi olur.

Peki Schneiderde 2 ay staj mı yapmalı yoksa 1 ay başka diğer ay başka bir yerde yapmak mı daha avantajlıdır ?