Dll Sorunum

Başlatan ByTEK, 26 Şubat 2016, 20:11:14

Tesla.25

Alıntı yapılan: unknownperson - 28 Şubat 2016, 18:46:46
Üniversiteye geldim yaş geldi 20 küsürlere ben daha la oyun oynuyorum diye kendimi küçümsüyordum, benden başka oynayanları görünce hoşuma gitti doğrusu  :D

Hocam öyle deme. Özellikle Fps, araba yarışı gibi oyunların hızlı karar verme gibi yeteneklere olumlu katkı yaptığı bilimsel olarak kanıtlanmış. Ünlü bir bilim sitesinde okumuştum.

unknownperson

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 28 Şubat 2016, 19:38:40
Hocam öyle deme. Özellikle Fps, araba yarışı gibi oyunların hızlı karar verme gibi yeteneklere olumlu katkı yaptığı bilimsel olarak kanıtlanmış. Ünlü bir bilim sitesinde okumuştum.
Doğrusu ben oyunların faydasının olduğunu düşünüyorum hatta ileride çocuğuma belli oyunları belli zamanlarda oynatmayı da düşünüyorum. Kimilerine göre oyunun bir faydası yok ama bana şunları kattığını düşünüyorum:

FPS-RPG oyunlarında genelde belli görevler vardır bunları sırasıyla yaparsınız görev listesinin yanında her görevin boş bir karesi vardır yapıldığında tik atılır, ben çocukluğumdan beri pazar günleri haftaiçinde yapacağım ödev,ders,proje hepsini bu şekilde listeler yanına kare koyarım hatta önemli olanlara kırmızı kare koyarım onlar ana görevlerdir :D Bu sayede kendim planlı oldum.

Oynadığım strateji oyunları sebebiyle her yaptığım işte bir taktik ararım mesela bir sınavda bile soruyu gördüğümde hoca bunu ne amaçla sordu bana neyi yaptırmamı istiyor diye düşünürüm bu da oyunlarda genelde size bir şeyi yaptırmayı amaçlar ordan geliyor diye düşünüyorum.

Tps oyunlarında bir boss çıktığında belki 50 defa ölüyorsunuz ama 51. de kafanızda bir taktik oluşuyor (vurkaç vs...) buradan kaybetmekle vazgeçmemek gerektiğini çok çalışarak başarılabileceğini çıkarıyorum.

Cs oynamakla, araba sürmeyi benzetirim genelde, practice , practice, practice !!! teoride bir olay yok elinizin alışması gerekiyor onun içinde bol bol pratik yapmalısınız bu arabada dur kalk yapmak gibiyken cs'de headshot atmak gibi geliyor :D

En genel faydasıda tabiki ingilizce, o kadar çok çeşitli oyun oynadım ki her konuda az çok kelime bilgim var, örneğin axe'ın balta olduğunu RPG oynamayan adam kolay kolay bilemez aynı squad'ın team ile aynı anlama geldiğini bilmeyen FM oynamamış kişi gibi.

Ayrıca Amerikada paralı askerlere COD'u simulasyon olarak oynattıklarını duymuştum, FPS oynayanların hedefe kitlenmesi, hedefi tutturması oynamayanlara göre açık ara öndeymiş.

Tabi ne alakası var diyenler olacaktır, hatta oluyor da. Ama bunlar benim görüşüm.