Dll Sorunum

Başlatan ByTEK, 26 Şubat 2016, 20:11:14

ByTEK

bir arkadaşımdan Prototype 2 oyununu edindim. onda çalışıyor  fakat bende çalışmadı. Kendisi Hdd den klasör şeklinde copy paste ile alıp çalıştırmış. Aynı şekilde yapınca aşağıdaki hatayı alıyorum.

---------------------------
MainWin32
ERROR: Could not load DLL 'prototype2engine.dll'.
    You probably have a static initializer that is crashing.
    The most common cause is forgetting core::NameStringAllocationStatic in a static core::Name:
          static const engine::Name Foo( "Bar", core::NameStringAllocationStatic );

Or verify that the DLL exists. You can debug the issue by running your 'main' project with the command line: >><<
Tamam   

netten gördüğüm kadarıyla regsvr32 ile dll tanımlanması gerekiyormuş. Yaptığımda ise aşağıdaki hatayı alıyorum.

[Window Title]
RegSvr32

[Content]
"prototype2engine.dll" modülü yüklenemedi.

İkili dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada ya da buna bağımlı .DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın.

Belirtilen modül bulunamadı.

[Tamam]

hevesim kursağımda kaldı :D

işletim sistemi win 10 pro x64 kullanıyorum. uyumluluk yaptım olmadı,netten dll indirdim olmadı,yeniden silip kopyaladım olmadı,c++ için lib leri kurdum olmadı.

tavsiyeniz varmıdır ?

malpaslan1979

mehmet

Kopyala/Yapıştır oyunlar Win3.1 de kalmadı
mı?
Bir sürü yere dosya yükleyip reg içinde
düzenleme yapıyor kurum esnasında.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ByTEK

bazı oyunlar çalışıyor @mehmet hocam.

engerex

Belirtilen DLL dosyasını oyunun exe yanına ve system 32 içine kopyaladın mı?

ByTEK

malpaslan1979

@SercanTEK linkini verdiğim şeyi yüklediniz mi?

ByTEK

Yüklemek istedim lakin fazla Reklamlı içerik gibi geldi bıraktım. Yüklemeyi denerim

malpaslan1979

@SercanTEK reklam içerik değil. Bir arkadaşımın bilgisayarına PES2013 kurmaya çalıştım bilgisayar windows10 64bit, oyun da 32bit kurulum sırasında birden fazla dll hatası mesajı aldım. Onu yüklü şunu yükle şu klasöre yükle derken google'da arama yaparken bu linkteki dosyayı yüklemem gerektiğini öğrendim. Sonuç oyun çalıştı...

ByTEK

unknownperson

Üniversiteye geldim yaş geldi 20 küsürlere ben daha la oyun oynuyorum diye kendimi küçümsüyordum, benden başka oynayanları görünce hoşuma gitti doğrusu  :D

ByTEK

@unknownperson arada kafa dağıtıyorum ufaktan ufaktan :)

unknownperson

Alıntı yapılan: SercanTEK - 28 Şubat 2016, 18:48:13
@unknownperson arada kafa dağıtıyorum ufaktan ufaktan :)
Ben çocukluğumdan beri hastasıyım da artık zaman buldukça oynayabiliyorum :)

z

Alıntı yapılan: unknownperson - 28 Şubat 2016, 18:46:46
Üniversiteye geldim yaş geldi 20 küsürlere ben daha la oyun oynuyorum diye kendimi küçümsüyordum, benden başka oynayanları görünce hoşuma gitti doğrusu  :D

Xbox da MW3 oynayan varsa  special ops için H2ODelirious'a çağrı atın.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

unknownperson

Alıntı yapılan: z - 28 Şubat 2016, 19:11:06
Xbox da MW3 oynayan varsa  special ops için H2ODelirious'a çağrı atın.
z hocam tam bir fps hastasıyım cod serisi, mod serisi, crysis serisi ne varsa silip süpürmüşümdür, ama artık şunu farkettim derslerden sonra oturup pc'ye fps oynayınca boynumda ağrı kemiklerimde sızlama vs oluyor. Ben de şuanlık bir gamepad aldım pc'ye bağladım onunla oynuyorum oyunları kollar biraz garip geliyor ama yavaş yavaş alışacağım :D okulu bitirip bir işe girdiğimde de güzel hd bir led tv, xbox alıp ortamlara akmayı hayal ediyorum o zaman size mesaj atarım :D