Stm32f429 ile saydirma islemi

Başlatan firatsercan63, 09 Mart 2016, 15:13:23

firatsercan63

Arkadaslar kolay gelsin oncelikle.Yardim edebilecek arkadaslara da simdiden tesekkur ederim. Benim soyle bir sorunum var .islemciyi saydirma islemi yapmak istiyorum ancak kosul ifadelerinde sorun yasiyorum.mesela kosullara esitlik ifadesi koydugummda sorun yok ancak buyuk veya kucuk ifadesini kullandigimda birinci kosula giriyor ikinci kosula ve dahasonraki kosullara girmiyor.Bununnedeni ne olabilir yardimci olabilir misiniz?tesekkurler.

vitruvius

Birinci koşula girip diğer koşullara girmiyorsa diğer koşullar sağlanmıyordur. Kodu görmeden yorum yapamayız. Debug yapıp baktınız mı?

Ayrıca konunun Arm ile değil de programlama yaptığınız dil ile alakası var. Yanlış yere açılmış.

firatsercan63

"if(sayac==3)
                   {led1=1; led2=0; led3=0; goto A;}
                   else if(sayac==6)
                   {led1=1; led2=1; led3=0; goto A;}
                   else if(sayac==9)
                   {led1=1; led2=0; led3=1; goto A;}
                   else if(sayac==12)
                   {led1=1; led2=1; led3=1; sayac=0; goto A;}"

şu şekilde kulandığımda tüm koşullar sağlanıyor.Ancak koşul ifadelerine < veya > işaretlerinden herhangibirini koyduğumda koşul ifadeleri sağlanmıyor. C dilinde programlamaya çalışıyorum.Microc ile.

F493

Selam,
Örnek olarak,

if(sayac > 0 && sayac <= 3) { // sayac 1,2,3 iceri girer
      led1=1; led2=0; led3=0; 
      goto A;
} else if(sayac > 3 && sayac <= 6) {   // sayac 4,5,6 iceri girer
      led1=1; led2=1; led3=0; 
      goto A;
} else if(sayac > 6 && sayac <= 9) {  // sayac 7,8,9 iceri girer
      led1=1; led2=0; led3=1; 
      goto A;
} else if(sayac > 9 && sayac <= 12) {  // sayac 10,11,12 iceri girer
      led1=1; led2=1; led3=1; 
      sayac=0; 
      goto A;
}

Sayac baska yerde cok hizli artiyorsa diger kosullara vakit kalmayabilir. Birde buraya gelen yazılım her halükarda A ya gidecekse goto A'yi butun if deyimlerinin bittigi yere koyabilirsiniz.

Esen kalın

firatsercan63

Eyvallah hocam.En kısa zamanda dediğinizi deneyeceğim.Çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

firatsercan63

Hocam denedim gönderdiğin kodları ve çalıştı cok teşekkür ederim tekrar eyvallah.