3mm taşlanmış çelik mil arıyorum.

Başlatan z, 22 Mart 2016, 00:20:00

z

Ostimde bir iki yere sordum bilemediler.

Lineer sistemlerde kullanılan 8, 16 mm miller gibi 3mm mil arıyorum.

Ostim'de satıcısı varmı? İndüksiyonlu mil olması çok da şart değil ama 3mm kara demir çubuk da işimi görmez.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

8..10 cm kadar parçalar lazım. Bu boyda yada daha uzun olması önemli değil. Kendim de keserim.

Satıcılar genelde boy satar fakat sorun değil boy alırım.

3mm yerine 4mm de olur 5mm de.

Andromeda

Dvd sürücülerin icinde var..3 mm... boyları 85 mm civarı...mini Z ekseni falan yapacaksan mekanizmada hazır..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Elimin altında çokça olması lazım.

Andromeda

O zaman hazır almak lazım tabii..ama az sayıda prototip icin denenebilir.. zaten bilgisayarcilar kirlenmiş dvd leri 4-5 tl ye satıyorlar..
www.nilmetal.com/paslanmaz-mil.html#
ince mil satıyorlar ama ne kadar iş görür bilmem..

engerex

Taşlı mil bulamazsanız civa çeliği bakın.

DaRt

http://www.akarteknik.com.tr/Havsa-Basli-Itici-Pimler.aspx Şu linkte 3mm çap için 315 mm boya kadar taşlanmış, sertleştirilmiş hassas çapta pimler var.Plastik kalıplarında plastik parçayı kalıbın dışına itmek için kullanılıyor. Kalıp malzemesi satan yerlerde bulunur.