Plexiglass alternative

Başlatan veliusta, 31 Mart 2016, 02:33:48

veliusta

Merhaba arkadaşlar. Plexiglass ın fiyatları çok pahalı. Bunun bir alternatifi varmıdır?
Şeffaf olması önemli değil.

Mazlemeyi delip. Üzerine Arduino Uno ve Modülleri bağlayacağım. Bunun için bana nasıl birşey önerirsiniz. Ucuz olması önemli.

dursuncemal

hocam altinkaya kutuya bakabilirsin uygun boyda bir kutu veya kapagi olabilirmi?
:=

veliusta

kutu aramıyorum. Şunun gibi monte edebileceğim bir şey arıyorum.

dursuncemal

oh hocam o boyutlarda bana gore en basit yol lazer kesime verip sac tan bir pano yapmak  koseleri bukturmek.yada sunta lam veya mdf lamin inceleri olabilirmi?

ido2323

Tahta, polietilen, abs levha, fiberglass levha....

Bence en basit ve ucuzu tahta levha, kontraplak....

ferit06

Dekota levha da işinizi görür. Çok pahalı değildir.

Murat Mert

3mm flexi tabakası agt hi-gloss mdf lamın dan 2-3 kat daha pahalı. kestirip kenarlarınıda bantlattırdığında sana flexiye göre çok ucuza gelir. Ama normal mdf lama göre biraz pahalıdır.
mert07

Ersin

Arkadaşın dediği gibi kontraplak en ucuzlarından , bunun daha ucuzu 5mm arkalık ama buyuk bişey yapacaksan olmaz .Bunun dışında alkobant da olabilir.

bocek

Bence de dekota (ya da forex, PVC foam, PVC köpüğü diye de geçer) uygun ve ucuz.
Hatta reklamcı/tabelacılardan artık malzeme olarak bedavaya bile alabilirsiniz. Falçatayla kolaylıkla kesip biçip proje kutusu da yaparsınız hem.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

HeCToR

Gidin şekilli hoş bir pleksi kestirin tutsa tutsa 50-60 TL tutar.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

dursuncemal

alkobant da olabilir hem cok mukavim hem ucuz hemde renk seceneleri var

veliusta

Çok büyük birşey olmayacak. A4 Boyutunda olması yeterli.
Ucuz birşey olmalı. 10TL'yi geçmemeli. 3mm veya 5mm kalınlığı olabilir.

dursuncemal

uzerinde delik yarrik olacak mi birde tam olculeri verirseniz alikobant icin fiyat sorarim.

veliusta

dursuncemal

Qveliusta

hocam forex denen malzemeden 5mm kalinlik 1 palakadan 70 adet cikiyor  plakasi 125 tl. tanesi 1,8 tl  bu malzeme yumusak bir malzeme       

Alikobanttan 60 adet cikiyor 185 tl  >   bununda tanesi 3,08 tl