Görme engelliler için yapılan projede fikir istiyorum

Başlatan yildizelektronik, 04 Nisan 2016, 17:40:10

zengdai

Kablosuz alıcı verici işi sıkıntı bence, yani sağlık açıksından. sepet arabanın altında barkod okuyan birşeyler olabilir. barkodtan hangi reyonda olduğunu seslendirebilir. şerit çekilsin araba şeritten çıkınca bilidirsin. ama şöyle bir durum var mesela et reyonuna gitmek istiyorum onu nasıl çözebiliriz. Onun içinde şöyle bir şey aklıma geldi barkodun üstünden aracın yönünün ne tarafa olduğunu belirten işaretler koyulabilir. Böylece arabayı süren istediği reyonu sorup, haritası önceden gömülü olan aractan yönlendirmeyi alabilir. Bilemiyorum bu işlemleri resim işleme ile yapabilmek mümkün. Hızlıca yazdım umarım anlasılır olmuştur.

galenga

reyonların başlangıç kısımlarına reflektör yansımalı lazer sensör koyarsın , görme engellilerin arabasının yan taraflarına hizaya gelecek şekilde reflektör yerleştirirsin . reflektörden yansıma olunca reyonun önündeki hoparlör bildirim yapar . yada tam tersi lazeri arabaya yerleştirip karşı tarafa alıcısını koyarsın reyonun başlangıcında lazeri gördüğünde çıkış verir .

mert3162

ibeacon konusunu bence bir araştır derim.Şuan için en uygun çözüm bu gibi görünüyor.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

ayhani

Evet

Alıntı yapılan: mert3162 - 05 Nisan 2016, 05:48:04
ibeacon konusunu bence bir araştır derim.Şuan için en uygun çözüm bu gibi görünüyor.

ibacon'un sitesinden ALINTI
Görme Engelliler
GÖrme Engellİlerİn GÖren GÖzÜ Olalım!

iBeacon teknolojisi, mobil kullanıcının konumuna bağlı olarak içerik sunabilme ve arkaplanda çalışabilme özellikleri ile mobil platformların çevre ile etkileşimine yeni bir boyut kazandırmaktadır. Özellikle engelli insanların hayatını kolaylaştırabilecek uygulamar söz konusu altyapı sayesinde çeşitli hizmetlerimiz arasındadır:

-Otobüs seferleri ve güzergahı hakkında bilgilendirme
    -Yaya navigasyonu ve yönlendirme
    -Alışveriş asistanı
    -Müze asistanı

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

gumush

Yurticinde ibeacon'lari bulabilecegimiz makul yerler var midir ?
Hikmet Gumus  izmir

ayhani

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

yldzelektronik

433 mhz modüller ile çok az kasılarak bu iş yapılabilir.Ask modüller ile değil ama.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

kayatech

Görme engelliler için illaki reyonları dolaşan engelli yürüme yolu bulunmalı.
Buna istinaden paspas sensörü (güvenlik paspası) takarak en hızlı en kolay şekilde işi çözersiniz.

Hemde sorunsuz olur.

http://www.bircher.com.tr/tr/urunler/pnomatik-paspaslar/

trinity

Amerika sağolsun körlük yakınsa tarihe karışacak. Adamlar yapay retina çipi yapmışlar. bunu gözün içine yerleştirerek görüntü almayı başarmışlar.