Ankara Etlik eski otogar civarında bitpazarı

Başlatan z, 11 Nisan 2016, 10:29:50

ferit06

@z hocanın bahsettiği yer orası değil. Orası 90 lı yıllarda Rus pazarı olarak adlandırılıyordu. Sonradan  şu anki dükkan tipi satıcıların yer aldığı bir pazar haline geldi. Orası 2-3 yılda bir yangınlar ile yenilenen bir yer durumunda.

G-Kocak

Yaklaşık 2-3 senedir gitmiyorum fakat eskiden her pazar giderdim en son cebeci halk pazarının içinde kuruluyordu. Daha sonra gölbaşına taşındığını duymuştum.

ete

Epeyce müdavimi varmış bu pazarın. Bende onlardan biriyim. Her pazar giderdim kapanıncaya kadar. En son cebeci pazarı içinde kuruluyordu. Sonra çevreden gelen şikayetler sonucu geçen yıl içinde kapatıldığını öğrendim. Gölbaşına taşındı dediler ama gittim bir kere yarım yamalak kurulmuş oraya kimse gitmediği için kapanmış. Şu anda yeri belli değil. Bu toplayıcılar mutlaka hafta içinde topladıklarını bir yerlerde satmak zorunda diye biliyorum. Kaçak, kuçak bir yerde kuruluyor ama nerede çok merak ediyorum. Bu pazar Etlik deki yeri kontrol edeceğim.önceden de bir ara orada kurulmuş idi bu pazar. Yerini bilen var ise söylesin lütfen.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com