Ankara Etlik eski otogar civarında bitpazarı

Başlatan z, 11 Nisan 2016, 10:29:50

z

Cumartesi yada pazar günü emin değilim Etlik'te eski otogar civarında eskilerin hatırlayacağı Rus pazarı tarzında bir pazar kuruluyormuş.

Gerçi zabıta gelince kaçıyorlarmış ama duyurayım istedim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Yılların birikimini elden çıkarmak için bulunmaz fırsat !   

Hafta arası çöplerimizi ayıklamalı, hafta sonu pazara götürmeli.

https://www.picproje.org/index.php/topic,64046.msg495918.html#new

z

Yok yahu ne satışı. Satın almak için. Eğer Ruslar gene bir şeyler getiriyorsa yaşadık.

t2

çanak çömlek matkap, tristör dürbün... 10 sene sakla sonra at.. benzer yer istanbulda da var. polonya pazarı. kilo ile tristör transistör alınırdı.    bununla ne yapılacak ? arge mi? yok. ne ? kampta kullanmak için invertör yapılır? kamp yapıyor musun ki? fenerle idare ediver..   

z

Yok öyle şeylere para vermem. 80 li yıllarda Ruslar torna ve freze için ucuz kalemler, mikrometre gibi hassas ölçü aletlerini komik fiyatlarla satıyorlardı.

ipek

86 yılında Beyazıt camii arkasına kurulan tabiri rus pazarından ,taşı taşı bitmez neler neler almıştım gazoz fiyatına  @t2'ye katılıyorum  yeni ev alıp acıbadem'e geçerken evde tıkıştırılmış bir kaç kutu buldum ,içi hiç bir zaman elime değdirmediğim ,mikrometre kumpass,bunun benzeri alet doluydu,sadece kılvuz pafta setlerini kullanmıştım kırmaktan hiç çekinmiyordum,zira o kadar ucuzduki hemen yenisini alıyordum,oysa perşembe pazarında makina takımın ürettiği set astronomik fiyatta idi ,Ankara ivedik hep gitmek istediğim bir yerdi sağolsun Ankaralı bir dostum götürdü yanımda ikibine yakın para vardı,havaalanında cebime baktığımda elli tl kalmış,aldıklarımı kargo ile yolladım,üç günde heyecanla kargo bekledim,arkadaşımın ifadesine göre mallar ara ara gelirmiş,bende o zamana denk düşmüşüm....

t2

Bu huy, sanildigindan daha pahaliya malolur. Sadece alirken verdiginiz para düşük, geçici mutluluk verir.

Bunlari saklamak icin yer yetmez. Kullanmak icin vakit israf edilir. En onemlisi de atabilmek icin ayiklamak gerekir. Acaba 5 sene daha mı saklasam?

esensoy

Alıntı yapılan: t2 - 11 Nisan 2016, 12:54:32
Bu huy, sanildigindan daha pahaliya malolur. Sadece alirken verdiginiz para düşük, geçici mutluluk verir.

Bunlari saklamak icin yer yetmez. Kullanmak icin vakit israf edilir. En onemlisi de atabilmek icin ayiklamak gerekir. Acaba 5 sene daha mı saklasam?
Ben de aynı fikirdeyim,
Ayrıca bit pazarı beni küçük düşünmeye itiyor,bir lira beş lira diye düşünürken, o sebeple gitmiyorum, kafam rahat
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

z

Gözüm sitenin çöplüğüne takılır. Arada bir metal atıklar olur alırım.

5 cm boyunda 5mm çapında belki de maddi değeri 1 TL olan  prinç boru lazım oldumu 5 TL lik benzin yakmam, ostime gitmem gerekir ve en az iki saat kaybım olur.

Makerlik farklı bir şey. Profesyoneller anlayamaz.

t2

iptal.

sfiber

Rus pazarlarından alınabilecek şeyleri sadece komponent olarak düşünmeyin.Size birkaç bulabileceğiniz şey söyleyeyim mesela.Birincisi kalpak,takmassınız tabikide ama oldukça ucuza alabileceğiniz birşey.İşin içinde rus varsa geiger counter vardır,rusya da hemen hemen her evde varmış bir dönem.Sonra rusların tamamen kendi teknolojileri saatler var,oldukça kabalar ama yüzlerce metreye dayanıyorlar.Bunların hiç birisini kullanmazsınız belki ama genel kültüre bile etkisi olur.

ido2323

Alıntı YapCumartesi yada pazar günü emin değilim Etlik'te eski otogar civarında eskilerin hatırlayacağı Rus pazarı tarzında bir pazar kuruluyormuş.

Gerçi zabıta gelince kaçıyorlarmış ama duyurayım istedim.

Tam yerini bilen var mı? Şahsen gitmek isterim, kimi için beş para etmeyen şeyler, uğraşlarım, hobilerim için değerli olabilir.

ferit06

Bu bit pazarı halen kuruluyormu bilmiyorum ama 5-10 yıl önce Etlik eski garajların olduğu mevkide DSİ Bölge Müdürlüğünün karşısında( Hatip çayının diğer tarafında) bugünlerde otopark olarak kullanılan yerde kuruluyor idi.

erhanmete

eskiden iskitlerdeydi.
çok giderdim. oradan taşıdılar.
şimdiki yerini bilmiyorum.
sabah çok erken giderdik. hava daha karanlık olurdu fenerle gezerdik. 

ido2323

Buldum, dış kapı hastanesinin yanında yeni adı yunus emre çarşısı içeride;
nalbur,telefon,doncu,oltacı,dönerci,bilgisayarcı,ayakkabıcı,tuhafiye,elbise,......falan filan var. Torna ve freze uçları aldım ama çok çeşit yok, çıkma olduğu için çok ucuz, elektronik parça falan yok bilginiz olsun.