Büyük Tab Terminal Arayışı

Başlatan Tagli, 19 Nisan 2016, 15:15:25

Tagli

Fotoğrafta bir akülü tekerlekli sandalye için motor sürücüsü ve aküden bu sürücüye giden kablo gözüküyor. Cihazın sürücüsünü yine hazır olarak aldığım başka bir sürücü ile değiştirmek istiyorum ancak bu kabloya uyacak konnektör bulamadım. Söz konusu konnektörün, sürücünün ortasında görünen iki büyük konnektör gibi bir şey olması ve kabloya çakılabilmesi (crimp) gerekiyor. Yanlarda bulunan crimpler'den bulabiliyorum ama bu büyük crimp'i bulamadım bir türlü. Hatta Mouser ve Farnell'de de bulamadım. Sanırım quick disconnect terminal veya tab terminal olarak adlandırılıyorlar. Acaba ben mi yanlış isimle arıyorum?

Söz konusu crimpin genişliğini yandaki plastik parçalar yüzünden tam ölçemiyorum ama 10 mm gibi gözüküyor. Kalınlığı da 1 mm civarında. Orijinal kablosunu bozmak istemiyorum, yoksa kablo kesilerek ucuna başka konnektör bağlanabilirdi. Ancak son çare olarak, daha küçük bir crimp'i bu sokete tıkma yoluna gidebilirim. Yanlardaki küçük crimp'leri denedim, çok da bol olmuyorlar ama yine de pek güven vermediler.
Gökçe Tağlıoğlu