HC05 kod düzenlemesi hk.

Başlatan wtrk, 18 Mayıs 2016, 13:16:14

wtrk

Arkadaşlar merhaba..

Bir cihazımız var sensörler vasıtasıyla topraktan data alıyor ve bu aldığımız dataları bir bilgisayar programında işliyoruz.
Aşağıdaki kırmızı içine aldığım kodları yazılımdan kaldırınca HC05 ile bağlantı yapabiliyoruz..
Ancak bu kırmızı içindeki yerleri kaldırdığımız zaman, aldığımız dataları 3d uygulamamız ilk örneklemeyi hatalı yapıyor..
Bu kodları kaldırmadan, HC05 haberleşmesini sağlamak ve aldığımız ham datayı bozmadan yapabileceğim birşey varmıdır ?

NoBody Can Stop Me!!!!!

E3A4

Merhaba hocam adımları biraz açarak anlatabilirmisin. hc05' e bağlanıyosun bu data bloğunu gönderince mi kopuyo ve bu dataları karsıda ne karsılıyor?

wtrk

Alıntı yapılan: erkanakarcay - 18 Mayıs 2016, 13:47:58
Merhaba hocam adımları biraz açarak anlatabilirmisin. hc05' e bağlanıyosun bu data bloğunu gönderince mi kopuyo ve bu dataları karsıda ne karsılıyor?

Hocam simdi örneklemenin alınma şekli fotoğraftaki gibidir.

Sağdan başlayıp yukarı doğru kaç adım gidersek sola doğru aynı şekilde ilerliyoruz.. Ölçüm mantığı sağdan yukarı 5 adım gidersek, sola doğru her bir adım ilerlememizde yine yukarı doğru 5 adım giderek taramak istediğimiz alanda ölçüm yapıyoruz..

Buradaki sorunumuz bahsettiğim kodları kaldırınca 1. alınan örneklemeyi hatalı atması.. Gerekirse hex codeyi paylaşabilriim.
NoBody Can Stop Me!!!!!

garezza

HC-05 bağlantı kurulduktan sonra seri port gibi çalışır hangi veriyi gönderirseniz onları yollar ne gönderdiğinizin bir önemi yok(Başta ayarladığınız ayarlar sınırında). Burda sıkıntınız sensörle hc-05 arasındaki hatamı yoksa HC-05'le bilgisayar arasındaki bağlantı problemi mi yaşıyorsunuz

EFESU

rezistive  metodu kullanıyorsunuz sanırım bu da bir tane PIC  KODU olmalı

wtrk

Alıntı yapılan: EFESU - 18 Mayıs 2016, 22:30:07
rezistive  metodu kullanıyorsunuz sanırım bu da bir tane PIC  KODU olmalı

Gradiometre kullanıyoruz hocam..
Nasıl bir pic kodu olmalı peki ?
NoBody Can Stop Me!!!!!

wtrk

konu günceldir, yardımcı olacak arkadaş yok mu ?
NoBody Can Stop Me!!!!!