Havada asılı su damlacıkları

Başlatan z, 25 Mayıs 2016, 03:08:06

z

! No longer available

Yorumlardan anladığım kadarıyla bir pompa ritmik olarak suyu damlatıyor. Etraftaki lambalar da su damlalarına (pompaya) senkron olarak yakılıp söndürülüyor.

Stroskopik etki elde ediliyor.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ipek

20 metre boyunda bir printer görmüştüm,NUR marka 16 kafa var mürekkep'ler kafalara ultra esnek silikon borular vasıtasıyla geliyor,kafa unitesinte yüksek voltaj trafoları var ,kafa yapısı u profil gibi Barium Titanate Piezo Ceramic plate denilen materyalden yapılmış idi,boya yukarıdan yerçekimi ağırlığı ile dökülürken,voltajın  yada titreşimin sayesinde eşit büyüklükte tesbih tanesi gibi mikro  zerreler halinde akıyor,başındaki operator,bilgisayardan sıklığını ayarlıyordu,baskı kağıdına impact olur olmaz,akmasın sağa sola bulaşmasın diye dev UV lambalar ile derhal kurutuyordu,madein israil yazısını görünce şaşırmıştım,bu konuda bile bizden yıllarca önde gidiyordu,kısacası canım sıkılmıştı..

EGE

Damlalar gelişi güzel damlıyor yani senkronize olarak damlama yapılmıyor, buradaki püf nokta bence kenarda yanan ışık ile alakalı ışık kıssa aralıkla yanıp sönme anında  akan her su damlasını gösteriyor hal böyle olunca  sanki su havada duruyormuş gibi gözüküyor ,