Adaptör Arayışı

Başlatan yldzelektronik, 02 Haziran 2016, 12:53:57

yldzelektronik

Merhabalar,

Ürünlerimizde kullanmak üzere adaptör arayışımız var.

Ürünlerimizin çalışma ortamı biraz zorlu şartlar.Elektriksel gürültülerin yoğun olduğu ortamlar.Şebeke beslemesinin gerçekten ilginç seviyeye gelebildiği ortamlar.

Tasarlanan ürün üzerine smps devresi gibi birşey koymak istemiyorum.Adaptör ile temiz dc sinyali karta girebilmeyi istiyorum.Kullanacağımız adaptörler bize bu konuda yardımcı olabilir mi?

Bu tür ortamlar için sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Ne tür tercihler yapmak gerekir.

Hali hazırda aşağıdaki gibi bir adaptör kullanıyoruz.Ancak bu adaptörün jack tarafı az oynadığında cihaz çalışmaz oluyor.Jack az yuvaya ittirildiğinde tekrar çalışmaya başlıyor. Bu da sorun.Sizin ürünlerinizde kullandıklarınız neler, ne tür çözümler tercih ediyorsunuz?

Bana öneriniz nedir ve bu adaptör konusunda Türkiye'de kimler yan çözümü üretir?Yani kimden adaptör alabiliriz?;

Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

cevat1

En mantıklısı ve ucuzu kullandığınız adaptör gibi geliyor bana. Piyasa malı power adaptördeki DC erkek jackı değiştiremeyeceğinize göre, imalatını yaptığınız ürünün DC dişi jackını, istediğiniz ölçüye göre değiştirin.( DC Dişi jacklar bir çok çeşidi var ince, uzun, kalın, kısa vs.vs...)  Sorun düzelir.

İyi çalışmalar, kolay gelsin...