Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

MC_Skywalker

Autodesk'in uygulamaları var

http://www.123dapp.com/catch telefon yada tablete yükleniyor çetğiniz fotolardan 3D görüntü oluşturuyor. sonra diğer 123dapp uygulamlarına aktarıp düneneyerek çıktı alınıyor

mert3162

@muhendisbey Hocam müsait olduğun bir vakitte parçaların türkiye ve yurtdışı fiyatlarını içeren bir liste hazırlayalım istersen beraber.

Aliminyum çerçeveye benide yazabilirsin sayı belirlensin fiyat alalım topluca yaptırırız.

Bende araştırmak istedim ama çercevenin tam resmini bulamadım dropbox ve gdrive da hocam sana zahmet buraya tam bir görselini eklemen mümkünmü içinden çıkacak olan parçayı tabla yapacağız demişsin mümkünse onuda rica edeceğim bir kaç arkadaşım var sanayide onlardanda fiyat almak istiyorum

ayrıca kimler talip aliminyum çerceve isine
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhendisbey

Yurt disi olanlarin linkini eklemistim linkler oldukce yenileriz.
Turkiyede ekonomik satana rastlamadim.
Pazartesine kadar sayi alalim diye bekliyorum.
Yakin zamanda plastik parcalari da ekleyecegim ve sayi alacagim.

Bu is tecrube paylasimi, ucuz malzeme paylasimi, takildigimiz yerde sorma seklinde olacak. Internette dokuman cok ancak bilgi kirliligi fazla. Basta da dedik isteyen bizimle beraber alsin toplu alalim ucuzlatalim. Almak istemeyen kendi alabilir. Daha ucuza herhangi bir isi yapan varsa bildiginiz oradan faydalanalim.

Yarin cercevenin ekran goruntusunu ekleyeyim.

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

omereliusuk

Beni de ekleyin.  Yalnız toplam süre ne kadar olacak? Aylar sürecek  bir proje ise beni dahil etmeyin.

muhendisbey

@omereliusuk
Bu birazda sizin parcalari temin etme hiziniza da bagli. Cinden alinacak parcalar icin 1 aya yakin bekleme suresi var. Bu parcalari Turkiye den de alabilirsiniz. Fiyati pahali olur ama kisa surer. Net bir sey derseniz listeye ona gore ekleyeyim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Tlepsh

@muhendisbey

İlk sayfada verdiğiniz listede alternatif olarak bulmayacağımız yada kullanmayacağımız veya kendimiz yaptıracağımız parçaları (step motor, ramps v.b.) belirtirsek şimdiden yurt dışından temin etmeye başlayalım, malum ülkemize gelmesi 1 ay gibi süreleri buluyor. Çerçeve ve plastik aksamları temin edince de birleştirmeye başlarız.

omereliusuk

Alıntı yapılan: muhendisbey - 09 Haziran 2016, 02:15:38
@omereliusuk
Bu birazda sizin parcalari temin etme hiziniza da bagli. Cinden alinacak parcalar icin 1 aya yakin bekleme suresi var. Bu parcalari Turkiye den de alabilirsiniz. Fiyati pahali olur ama kisa surer. Net bir sey derseniz listeye ona gore ekleyeyim.
hocam bir de bunların tricolor olanları var. farkını nasıl düzenleyebiliriz. olmuşken iyisi olsun. 3 nozzle'u tek nozzle haline getirmişler. 3 in 1 olmuş. bunlardan kullansak olmaz mı. bunlar için neler gerekir. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Andromeda

Plastik parçalarin dxf cizimleri mevcut mu acaba?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

muhendisbey

Alıntı yapılan: elek - 09 Haziran 2016, 13:19:49
Plastik parçalarin dxf cizimleri mevcut mu acaba?
Plastik parçalar stl formatında. STL'yi repetier host'u indirerek görebilirsiniz.
Henüz Plastik parçaları eklemedim. Hata olmaması için ince eleyip sık dokuyorum.

Tricolor .vs girmiyoruz. Onlar sonraki konular. Bu yazıcıları nasıl geliştirebiliriz üzerinde yazıcıları yaptıktan sonra duracağız.

Bu arada plastik parçaları kimler istiyor? Bir taraftan bunu da belirlemiş olalım.

MC_Skywalker

Tlepsh

muhendisbey

Plastik parçalar google drive'a yüklenmiştir. Repetier host uygulamasıyla indirip deneyebilirsiniz. Birazdan marlin firmware'i yüklenmiştir.

Neden firmware'i yükledim, güncel versiyonu yok mu?

Elbette var, ancak güncel versiyonu denediğimde makinede anlamadığım bir sebeple takılmalar oluyordu. Bu versiyonu düzgün çalışıyor.

omereliusuk

Ben ne genekiyorsa hepsinden istiyorum.
Bir de bu en başta yazılan  malzeme listesi değil mi alacak olduğumuz malzeme listesi.
Boşuna sipariş verip elimizde kalmasın

Tlepsh

Yukarıda da yazmıştım ama gözden kaçtı herhalde, @omereliusuk da belirtmiş; ilk sayfadaki listedekileri aliexpress v.s.'den alıyoruz değil mi ? bunlarda bir değişiklik olmayacak.

feridund

Arkadaşlar 3-5 tane 3d  yazıcı yaptım. yazıcılar arasında pek fark yok.
*basit pratik, kibar ve yapımı kolay olsun derseniz *smartrap-master. 
*Ebat sorun değil. sağlam bir şey olsun derseniz prusa i3 steel,
*Görüntüsü güzel kutulu, kapalı estetik olsun, param var, derseniz Ultimaker 2 klonları(bkz. grabcad.com) öneririm.