Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

overlok

Tutarından ziyade, birer adet ibaresi geçiyor. Takıldığım kısım bu.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

muhendisbey

Bir adet ibaresi yeni gelen bir kural değil, yıllardır var ama uygulanmıyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

DEno_12

Alıntı yapılan: overlok - 14 Haziran 2016, 18:16:48
Tutarından ziyade, birer adet ibaresi geçiyor. Takıldığım kısım bu.

Sorarlarsa 5 tanesinden 1 i çalışıyor çin malı bunlar dersiniz olur biter.

muhendisbey

5 tanesi birleşince Voltranı oluşturup ramps'a takılıyor dersiniz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yolcu27

yavaş yavaş kargoları çıkarmaya başladılar.

@muhendisbey sizde kargo yapabileceğiniz günden bir gün önce haberdar ediniz ücretini göndereyim.

Çerçeve ve mil için son durum nedir arkadaşlar, bende yardımcı olmak istiyorum fakat bu konuda hiç çevrem yok maalesef

DaRt

Çerçeve için fiyat geldi. 16 adet 6mm alüminyum lazer ile kesim 16 tl/adet, malzeme 40tl/adet kdv hariç. Yalnız firmanın söylediklerine göre 2,5mm çapında delikleri delinmiyor, bu noktalar markalanıyor ve sonradan delinmesi gerekiyor. Bu konuda başka araştıranlar olursa iyi olur.

microcozmoz

Bende bugün soracağım çerçeve işlenmesi için... Muhtemelen akşama bilgisi gelir
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

MC_Skywalker

Heatbed'i taşıyıcıya vidalaerken kullanılacak yayların ölçülerini göremedim.  onların bilgisinide paypalaşa bilirmisiniz.

muhendisbey

Evet unutulan bir parça daha :)
Aşağıdaki yayları alabilirsiniz. Aslında somun-civata gibi Türkiye'de de bulabilirsiniz.
http://www.aliexpress.com/item/20mm-Strong-Spring-For-3D-Printer-Parts-Extruder-Heated-Bed-Ultimaker-Makerbot-Wade-3D-Printer-Accessory/32596630589.html

mesaj birleştirme:: 15 Haziran 2016, 21:03:47

Metrikleri isteyenler için metrikleri yazdım her link in başına.

MC_Skywalker

Aliexpressten 12 parça yola çıkmış görünüyor bakalım.

Bu arada hangi program ile parçaları oluşturuyorsunuz.  Autodesk'in 123 Desing denedim alışamadım. daha önce schup denemiştim onada alışamamıştım. Win10 içinde gelen programda hoşuma gitmedi.

yolcu27

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 15 Haziran 2016, 21:14:36
Aliexpressten 12 parça yola çıkmış görünüyor bakalım.

Bu arada hangi program ile parçaları oluşturuyorsunuz.  Autodesk'in 123 Desing denedim alışamadım. daha önce schup denemiştim onada alışamamıştım. Win10 içinde gelen programda hoşuma gitmedi.

hocam ben ilk defa 3d parça oluşturacağım sanırım siz daha önce bir kaç program denediniz.   parçalar gelene kadar bari programları temin ederek biraz kurcalayayım diyorum.

Şimdi bize yazıyıyı kurduktan sonra hangi programlar lazım?

Bu programların hangileri ile kendi modelimizi oluşturabiliriz?

MC_Skywalker

Autodesk'in 123 Desing  ve Meshmixer programları kişisel kullanım için ucretsiz.  ayrıca win10 içinde 3Dbuild diye bir program geliyor.

ayhani

Arkadaşlar konu başlığını kirletmiş gibi olmayayım ama gearbestte süper indirim var 3d yazıcı 125 dolar

http://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_293807.html
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

muhendisbey

Alıntı yapılan: yolcu27 - 15 Haziran 2016, 22:32:33
Şimdi bize yazıyıyı kurduktan sonra hangi programlar lazım?

Bu programların hangileri ile kendi modelimizi oluşturabiliriz?

Bilindiği gibi en basit katı model oluşturulabilecek program solidworks.

Bunun dışında yazıcıya çizdiğimiz modeli anlayabilecek kodlara dönüştürmesi, yazım işleminin takibi gibi amaçlarla repetier host
Parçanın G-Kodu (makinenin anladığı tek dil) oluşturmak için yine repetier içerisindeki slic3r ve cura kullanılıyor.

@ayhani
muhtemelen gümrükte takılır. 100 dolar üstü ve bitmiş bir makine. Makine olduğu için izin bile alman gerekebilir.

ErsinErce

Ptt ile geliyorsa gümrükten bu kadar korkmaya gerek yok,
Ödediğiniz değeri belirten fatura ve ödeme bilgileriyle birlikte size gelen bildirimi alıp ptt nin gümrüğüne gidiyorsunuz.
Girişte bildirimi veriyorsunuz onlar sizi sıraya alıyor.

Sıranız gelince çağırıyorlar, paketiniz gümrük memuru ile birlikte önünüzde açılıyor inceleniyor.
Vergi yazarlarsa aynı yerdeki vezneye gidip ücretini nakit olarak ödüyorsunuz. Kredi kartı vs geçmiyor.

Verilen dekontu memura gösterip ürününüzü alıp çıkıyorsunuz.
süreç 1 saat tutmuyor bile.

bu arada @ayhani nin önerdiği ürün bitmiş değil, kit ama 180$ kargo ödenmez