Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

mistek

Arkadaşlar MK8 ile diğer kendi yapacağımız extruder arasında kaldım. Çoğunluk ne yapıyor? Hazır mk8 aldınız mı yoksa kendimiz mi yapıyoruz? Çoğunluğa uyacağım.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

overlok

Smps için bugün aklıma geldi sordum,
Eniştem Eminönü - Mercan da aydınlatma malzemeleri satıyor, EDSON marka fanlı smps için 50 tl dedi. Led aydınlatma için satıyolarmış onlarda. Çin menşeili tabi onlardakide.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

muhendisbey

@Tlepsh

Yok hocam sizin için yazmamıştım genel yazdım, galiba yanlış anlaşılma oldu.

Tekrar ediyorum: LCD opsiyoneldir. Kullan kullanma çok önemli değil, siz karar vereceksiniz.

Güç kaynağı minimum 20A olmalı. Çıkma ATX kaynak varsa elinizde kullanın yoksa SMPS alın. Kaliteli isterseniz Meanwell yada mervesan alabilirsiniz.

Plastik parçalar haftada 2 takım çıkıyor. Yani 2 arkadaş için basabiliyorum. Şu yada bu adres diyemem, parçalar google drive'da yüklü. Tanıdığınız 3 boyutlu yazıcısı olan arkadaşınızdan rica edip ürettirebilirsiniz.

Tüm mesajlara yetişmeye çalışıyorum ancak lütfen önceki mesajları okumadan tekrar sormayın. Aynı sorular soruluyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

muhendisbey

Frame işini halledersek gerisi kolay.
Lazer kesim işi yapan bildiğiniz güvenilir yada daha önce iş yaptığınız yer var mı? Varsa buradan yazın bir irtibata geçelim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

aydınD

@MC_Skywalker hayirli olsun hocam
Linkini paylasabilir misiniz

mert3162

Alıntı yapılan: muhendisbey - 25 Haziran 2016, 13:19:46
Frame işini halledersek gerisi kolay.
Lazer kesim işi yapan bildiğiniz güvenilir yada daha önce iş yaptığınız yer var mı? Varsa buradan yazın bir irtibata geçelim.

çok yere sordum ütopik rakamlar aldım adamlar makinalarının ayarlarını bozmak istemiyorlar sabit üretim yaptıkları yerler var sürekli aynı parçayı kesiyor adam bilmiyor bile nasıl değiştirildiğini.Yaparız diyenlerde uçuk rakam veriyor bilerek uğraşmamak için.

70 tl fiyat alan biri vardı gerekirse delik içi klavuzları kendimiz çekeriz.ama delikler makinada delinmeli
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhendisbey

4 tane vida deliği var ki çok önemli. Isıtıcı tablayı tutan vida delikleri. Diğerleri olmasa da olur. En fazla Ramps'ı kelepçeyle tuttururuz olan bu olur.

mesaj birleştirme:: 25 Haziran 2016, 15:36:16

Ha bir de ısıtıcı tabla rulmanlarını sabitleyeceğimiz delikler. unutmuşum.

berat23

3d parça çizim için hangi programı önerirsiniz? biraz solidworks tecrübem var sadece, daha basit birşey arıyorum.

mert3162

Alıntı yapılan: berat23 - 25 Haziran 2016, 19:12:453d parça çizim için hangi programı önerirsiniz? biraz solidworks tecrübem var sadece, daha basit birşey arıyorum.

ben freecad yada google sketchup kullanacağım sonuçta stlye çevrilebildikten sonra hangi programın kullanıldığının bir önemi yok

ama parçalar birbirine montaj durumu varsa solidworks daha avantajlı
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhendisbey

Ben solidworks kullanıyorum, bundan daha basit nasıl bir program olabilir bilemiyorum. Düşündüğümüzü aktarması lazım.

yolcu27

Solidworks için Windows 8 32 bit versiyonunu bulamadım. Bildiğiniz demo yada ilaçlı link varmı acaba

mozkan87

Solidworks'ün yeni versiyonlarında 32 bit artık yok.