Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhendisbey

Slicer kullanacağız. Cura'da Slicer kadar iyi hatta başkalarına göre daha iyi bir program sayılabilir.

Repetier host ikisini de destekliyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

Ramps  ta gelenlerin arasında katıldı.

öncelikli olarak. jumper vb. ayarları nasıl yapacağımız konuşsak.

aydınD

Hocam gelen ürünlerin fotograflarini paylasmaniz mumkun mü

muhendisbey

@MC_Skywalker
sürücülerin altına geldiği yerdeki tüm jumper'ları tak.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

gelenler bunlar
100K NTC
Rulmanlar
spring
Ramps
LCD
Motor sürücüleri
kaplinler
kayışlar
Extruder

Andromeda

Marlin in sayfasına girdim..100 den fazla dosya var ve indirme bağlantısı goremedim..
kayit mi olmak gerekiyor?

mesaj birleştirme:: 30 Haziran 2016, 16:26:08

https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/tags
suradan bir zip dosyası indiriyorum..bu herhalde..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

muhendisbey

Evet zip dosyasının içinde olması gerek.

zip'i açtıktan sonra marlin.ino dosyasını arduino ide'de açıp arduino megaya yükleyebilirsiniz.

MC_Skywalker

step motor sürücüleri için ayar prosedürü var mı? zira üstünde mini bir trimpot var.

ozmo18

Plastik parça basımında yardımcı olacağımı belirtmiştim fakat yoğunluktan zaman ayıramadım,halen ihtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim .
Elimde şu an sadece power abs mavi filament mevcut.
TEŞEKKÜR EDERİM...

muhendisbey

hocam o akım ayarı. motor hareketinde sıkıntı olursa yada yeterli gücü yakalayamazsa vanayı açarsınız :)
Vanayı çok açınca sürücü ısınabiliyor çünkü.

swearer

tüm malzemeleri alanlara toplamda ne kadara mâl oldu ? öğrenciyken bütçe ayırmak bayağı zor şimdilik takip edelim :D

bu arada baskıda kalite arttırmaya yönelik takip ettiğim bir kanal var yapışan katman için hemen soğutma uyguluyor ve sonuçları epey ilgi çekici belki yararı olur.

ilk geliştirme :

! No longer available

ikinci geliştirme :
! No longer available

mesaj birleştirme:: 01 Temmuz 2016, 09:55:35

ayrıca filamenti iten motoru da z ekseninden kaldırmış (bowden extruder). bu sayede eksendeki fazla yük ve titreşimden kaçınmış oluyor.

! No longer available

yolcu27

Muhtemelen bilgisayarımdan uzakta bir yerde olacak yazıcı sd kart ile çalışmak istiyorum ne onerirsiniz. Bu projeye ekleyebilir miyiz sd kart modülünü

muhendisbey

Modül eklemene gerek yok hocam, SD kart yuvalı LCD modül alırsan tamamdır.

mert3162

Çerçeve için gelişme varmı 20 tane için fiyat istemiştik en son diye hatırlıyorum.Fiyat belirlendimi

mesaj birleştirme:: 01 Temmuz 2016, 01:26:31

Alıntı yapılan: swearer - 30 Haziran 2016, 19:50:11
tüm malzemeleri alanlara toplamda ne kadara mâl oldu ? öğrenciyken bütçe ayırmak bayağı zor şimdilik takip edelim :D

bu arada baskıda kalite arttırmaya yönelik takip ettiğim bir kanal var yapışan katman için hemen soğutma uyguluyor ve sonuçları epey ilgi çekici belki yararı olur.

ilk geliştirme :

! No longer available

ikinci geliştirme :
! No longer available

mesaj birleştirme:: 01 Temmuz 2016, 09:55:35

ayrıca filamenti iten motoru da z ekseninden kaldırmış (bowden extruder). bu sayede eksendeki fazla yük ve titreşimden kaçınmış oluyor.

! No longer available

çok iyiymiş o fan sanırım notebooklardaki soğutucu ilk yapacağım modifiye bu olur diye tahmin ediyorum
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan