Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

aydınD

Ilk sayfadaki 2 ürün haric digerlerinin siparisini vereim. Hotend takimi ve extruder flaman dislisi siparişi vereceğim fakat ilk sayfadaki linklerde parantez içinde açıklamada ozellik belirtmiş. Acaba siz nasil yaptiniz bu siparişleri.

mert3162

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 03 Temmuz 2016, 09:43:40
aynen çerçeve ve miller kaldı sorunlu. gijon vb kolay halledilir ve bir çok 5 parça kaldı Aliexpressten gelmeyen 2si önemli kalanı teferruat. 

geriye doğru bakıyorum sürekli çerçeve konusunda yazıyormuşum ben :) çözelim artık bu işi m3 klavuzu kendimiz çekeriz delikler delinsin yeterli bana
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

Tlepsh

Benim de neredeyse tüm malzemeler tamam sadece çerçeve miller kaldı.

3-5 fazla verelim gerekirse de şu çerçeve işini halledelim.

aydınD

Alıntı yapılan: aydınD - 03 Temmuz 2016, 11:02:32
Ilk sayfadaki 2 ürün haric digerlerinin siparisini vereim. Hotend takimi ve extruder flaman dislisi siparişi vereceğim fakat ilk sayfadaki linklerde parantez içinde açıklamada ozellik belirtmiş. Acaba siz nasil yaptiniz bu siparişleri.
Yardımcı olabilir misiniz acaba.

MC_Skywalker

İlk sayfadaki şinkleri kullanarak sipriş verdirdim. Sıkıntı çıkmadı. Eğer mobil uygulamayı kullanırsan bazı satıcılar indirim yapıyor. 

aydınD

Linklerin yaninda açıklamalar var satin alirken belirtin diye açıklama yapılmış. İki ürünün linklerinden direk herhangi extra bir işleme gerek duymadan alışveriş yapilabiliyorsa sipariş edeceğim.

muhendisbey

Bayram icin sehir disina ciktigim icin internete her zaman giremiyorum. Aciklama kismina parametreleri yazmistim. Bazi daticilar tek ilanda birden fazla farkli ebatta urun satabiliyor. O nedenle belirttim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

aydınD

Benim sormak istedigim İlk sayfadaki hotend takimi ve extruder flamen dislisi linklerini direk sipariş verebiliyor muyuz.

yolcu27

Alıntı yapılan: aydınD - 04 Temmuz 2016, 14:11:48
Benim sormak istedigim İlk sayfadaki hotend takimi ve extruder flamen dislisi linklerini direk sipariş verebiliyor muyuz.

ben direk hazır extruder  aldım. nozzle için  ebat belirtmedim. 0.4mm 1.75-3mm lik yollamıslar.  bahsettiğiniz hotend takımı için kısa uzun oluyordu sanırım onlardan birini yazmıstı muhendisbey ona dikkat edin.

muhendisbey

flaman dişlisinde bore yani iç çapı 5mm olacak. Tek şart bu.
Hot endte ise flaman tipi 1.75mm çapında ve short olacak. Long dediğimiz motoru kafaya yerleştirmediğimiz bowden tube için.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

aydınD

Alıntı yapılan: muhendisbey - 04 Temmuz 2016, 16:46:49
flaman dişlisinde bore yani iç çapı 5mm olacak. Tek şart bu.
Hot endte ise flaman tipi 1.75mm çapında ve short olacak. Long dediğimiz motoru kafaya yerleştirmediğimiz bowden tube için.
Ben derdimi anlatamadim galiba.
Bahsetmiş olduğunuz parametreler linkleri verilmiş olanlarin ozellikleri ile ayni mi.
Ilk defa bu tür bir çalışma yapacağım için bahsetmiş olduğunuz teknik konulara çok asina değilim. Vereceğiniz cevap ve yaptiginiz yorumlara göre alışveriş yapmayi düşünüyorum.
Projeyi de bu düşünce ile gerceklestirebilecegimiz kanaatini tasimaktayim.
Saygilar..

yolcu27

Alıntı yapılan: aydınD - 04 Temmuz 2016, 17:38:04
Ben derdimi anlatamadim galiba.
Bahsetmiş olduğunuz parametreler linkleri verilmiş olanlarin ozellikleri ile ayni mi.
Ilk defa bu tür bir çalışma yapacağım için bahsetmiş olduğunuz teknik konulara çok asina değilim. Vereceğiniz cevap ve yaptiginiz yorumlara göre alışveriş yapmayi düşünüyorum.
Projeyi de bu düşünce ile gerceklestirebilecegimiz kanaatini tasimaktayim.
Saygilar..

şimdi ben baktım da linklere yeniden  Hotend için şu linki alıp yine sipariş mesajında alıcıya "Short versiyon and 1,75mm" olarak belirtiniz

http://tr.aliexpress.com/item/3D-Printer-J-head-Hotend-E3D-V5-for-1-75mm-3-0mm-3D-Bowden-Extruder-0/32642302388.html

flamant dişlisinde de sanırım özelliklerinde yazıyor baktımda çap kısmı 5mm diye.

yine emin olmak isterseniz diğer arkadaşlar aldıysa bu takımı ve dişliyi link koyan varsa bakın .