Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

overlok

Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

MC_Skywalker

kargo dahil €75 dur.  üzeri için %20 vergi+ işlem ücreti + depo ücreti.

F.T

Satıcıya yazılırsa fiyatı uyduramazmı???
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

yolcu27

muhendisbey

Alıntı yapılan: F.T - 07 Temmuz 2016, 13:14:15
Satıcıya yazılırsa fiyatı uyduramazmı???
Uydurur uydurmasına da uydurulan fiyat değil gümrük memurunun biçtiği fiyat önemli.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

aydınD

Alıntı yapılan: yolcu27 - 08 Temmuz 2016, 20:27:58
Simdiye kadar gelen malzemeler

Hocam siz yazici için neredeyse hazirsiniz.
Daha bizim siparişlerin akibeti belli değil.

Andromeda

Repetier firmware yükledim ve repetier host ile mekanizmayı (X sag ve sol)manuel kontrol ediyorum..fakat,
marlin yükleyince sağa hareket var ama sola hareket etmiyor..?
ikinci olarak, sınır anahtarı yerine geçecek ayar nasıl oluyor?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

yolcu27

dün hot bed de geldi . bir vida deliğinde yamukluk var ama sanırım çok sorun olmaz aliminyum olduğu için vida ile düzeltebilirim diye düşünüyorum.

eksik kalanlar genelde rulmanlar şuan elektronik kısım tamam. bir Türkiye'den güç kaynağı temin etmek kaldı gerçi elimde çıkma psu var ama ben şekli güzel dursun diye şerit led adaptörü istiyorum.

aydınD

Güç kaynağı için tavsiye edilen site var mi veya istanbul gibi büyük şehirlerden toplu alim yapilarak isteyenler e gonderiliminin yapilmasi gibi bir çalışma yapilabilir mi

z

Güç kaynağı konusunda benim de kafam karışık. Taban ısıtıcısı olmayan 3D yazıcım 4A labaratuvar tipi güç kaynağı ile sorunsuz çalışıyor.

İlk başlarda 10A den daha fazla akım verecek güç kaynağı arıyordum fakat şimdi 5..6A lik bir güç kaynağı benim işimi görecek gibi görünüyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

yolcu27

Alıntı yapılan: z - 10 Temmuz 2016, 12:58:18
Güç kaynağı konusunda benim de kafam karışık. Taban ısıtıcısı olmayan 3D yazıcım 4A labaratuvar tipi güç kaynağı ile sorunsuz çalışıyor.

İlk başlarda 10A den daha fazla akım verecek güç kaynağı arıyordum fakat şimdi 5..6A lik bir güç kaynağı benim işimi görecek gibi görünüyor.

hocam yazıcınızı adım adım takip etmekteyim hem facebooktan hem buradan videolar ile canı gönülden tebrik ediyor gururlarnıyorum açıkcası. Her parçasını ilmek ilmek dokudunuz özenle diğer çalışmalarınızdaki gibi. Son halini merak etmekteyim açıkcası gördüğüm en kibar yazıcı diyebilirim sizin tasarımınız.

z

Teşekkürler. Evet estetik olması için aşırı gayret ettim ve masraftan kaçınmadım. (Z ekseninde 8mm bilyalı somun ve vida masrafından da kaçmasaydım daha iyi olurdu)

Eğer bilyalı araba ve kızak yerine mil ve lineer rulman kullanmış olsaydım boyutlar çok artacaktı. Ayrıca motor gövdelerinin hareketli aksamda olmayıp sabit gövdeye bağlı olması XY tabla boyutların küçülmesinde etken oldu.

Hatırlarsanız bu konuyu https://www.picproje.org/index.php/topic,63789.msg493769.html#msg493769 adresinde ele almıştık.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mert3162

Alıntı yapılan: z - 10 Temmuz 2016, 15:25:51
Teşekkürler. Evet estetik olması için aşırı gayret ettim ve masraftan kaçınmadım. (Z ekseninde 8mm bilyalı somun ve vida masrafından da kaçmasaydım daha iyi olurdu)

Eğer bilyalı araba ve kızak yerine mil ve lineer rulman kullanmış olsaydım boyutlar çok artacaktı. Ayrıca motor gövdelerinin hareketli aksamda olmayıp sabit gövdeye bağlı olması XY tabla boyutların küçülmesinde etken oldu.

Hatırlarsanız bu konuyu https://www.picproje.org/index.php/topic,63789.msg493769.html#msg493769 adresinde ele almıştık.

hocam senin o aletin ucuna divit yada dolmakalem tarzı birşey bağlayıp yurtdışındaki üniversitelerin imzalarını atmak için falan kullanıyorlar.üniversitelere bi teklif götür derim rektör hepsini tek tek imzalamaktansa hepsine birden makine ile imza attırabilirsin
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

aydınD

formda @CORTEX arkadaş uygun bir şekilde 3d yazici için güç kaynağı temin edebilecegini söyledi. Organize olup adet ve fiyat belirlendikten sonra istenilen değerlerde güç kaynağını temin edebiliriz.