Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

z

Alıntı yapılan: alidurmus - 12 Temmuz 2016, 11:37:53
Bana maille şöyle bir liste geldi, tüm 3d yazıcı malzemeleri var.

Listedeki güç kaynakları çok ucuz gibi?
Bunlar işe yarar mı?
https://drive.google.com/file/d/0B9WiJlF4-ZX0VlRybmlqX04wNFE/view?usp=drivesdk

Bana 3 kağıt gibi geldi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Tlepsh

@CORTEX

O zaman 1 tane slim için beni de yazar mısınız listeye.

Alıntı yapılan: CORTEX - 12 Temmuz 2016, 12:03:01
@Tlepsh çalışma verimi olarak hiç bir fark yok sadece slimin farkı kasa ölçüsünde en olarak küçük

HeCToR

@aydınD 1 slim
@muhendisbey 1 slim 1 standart
@yolcu27 1 slim
@EMP_Otto 1 slim
@kudretuzuner 1 standart
@Tlepsh 1 slim
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

HeCToR

Evet arkadaşlar başka alacak arkadaşlar yok galiba yarın anlaşmalı kargo ile çalışan arkadaş bulabilirsem ucuz olur fiyat alırım ona göre kargo bedelinide ödemeye dahil edersiniz özelden IBAN numaramı göndereceğim alacak arkadaşlara kargo işide belli olunca adreslerinizi bana özelden yazarsınız yarın ödemeyi geçebilirseniz perşembe günü gönderme işlemini yaparım.
@aydınD 1 slim
@muhendisbey 1 slim 1 standart
@yolcu27 1 slim
@EMP_Otto 1 slim
@kudretuzuner 1 standart
@Tlepsh 1 slim
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

aydınD

20 kişiye yakin yapmayi düşünen vardi fakat hepsinin güç kaynağına ihtiyacı yok galiba. Sayi biraz daha artar diye düşünüyorum fakat sürecinde uzamasını da istemiyorum.

MC_Skywalker

muhendisbey

Gijonları ve indüksiyonlu milleri alacağımız yerler belli oldu o zaman
çetinkayaya göre daha uygun gibi fiyatı.
http://www.otomasyoncu.net/8-MM-krom-kapli-indiksiyonlu-mil,PR-1071.html

Şimdi daha önce de söylemiştim y eksenini yaklaşık 4cm kadar uzun alalım.
Niye?
Extruder kafasını tabla dışına park etmek için.
Neden?
Örneğin işleyeceğiniz parça bitti. Makine bu şekilde beklemeli mi? Beklemeyip home'a gitse daha iyi olmaz mı?
Olur ama x ekseni millerinin parçaya değme ihtimali bihayli yüksek.
O halde şunu yapıyoruz. önce extruderi damlatmaması bir miktar geri çeviriyoruz
sonra kafayı parçadan ayırmak için yükseltiyoruz.
Sonra x ekseninde 0 noktasına y ekseninde ise -30 kadar içeri girmesini sağlayıp z eksenini 0 konumuna indiriyoruz.

Sonuçta parçaları rahatça çıkarabileceğimiz alanımız ve yazdırmaya hazır bir kafamız oluyor. Aksi takdirde tekrar 0 pozisyonuna almamız gerekecektir. Limit switch kullanmıyorsak manuel ayarlamada bu kalibrasyonun şaşması anlamına gelir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

2x410mm, 2x380mm, 2x322mm şeklinde verdiğim linkten spariş verdim. bakalım nasıl

omereliusuk

@muhendisbey sen en uygun değerleri alacağımız yere yolla. Biz de atıyorum picproje muhendisbey ebatlarında istiyoruz diyelim.  Olsun bitsin. Zaman uzadıkça sıkıntı artar.  Malzemeler elimizde patlamasın. :(

yolcu27

Ozaman gator dan mi alıyoruz. Tam olarak siparişimiz adet boyut olarak nasıl olmalı?  Gator diğer siteden 5 lira saha uygun yazıyor fiyatı

Tlepsh

Ben de boyut ve adet bilgilerini paylasan olursa siparis vereceğim, tatilde olduğumdan sadece mobil internet kullanabiliyorum, boyutlar icin detaylı araştırma yapamıyorum...

aydınD

Alıntı yapılan: Tlepsh - 13 Temmuz 2016, 16:15:34
Ben de boyut ve adet bilgilerini paylasan olursa siparis vereceğim, tatilde olduğumdan sadece mobil internet kullanabiliyorum, boyutlar icin detaylı araştırma yapamıyorum...
Ayni durumdayiz hocam.

MC_Skywalker

Metre olarak satıyor. alırken 2.30 seçtim. sipariş detayına
Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 13 Temmuz 2016, 14:44:59
2x410mm, 2x380mm, 2x322mm

kesimlmesini istediğimi yazdım.

Hızlılar ürünler 18:30 da glen maillle; Sevkiyat Durumu: Sevk edildi. Aras Kargo,

aydınD

Fiyat nedir acaba hocam
Kargo dahil mi

MC_Skywalker

Toplam 38,40 TL kargo hariç. yarın gijon ve somun işine bakacağım.