Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

omereliusuk

https://www.sahibinden.com prusa i3 diye aratıp 2. sayfayı tıklayınca bunun gibi ürünlerle karşılaştım. Bizim çinden aldığımız ürünlerle herhangi bir uyuşmazlığı var mı? Alüminyum işi uzarsa bunları tercih edip daha sonra ileri seviyede alüminyum şase mi tercih etsek.
veya sigma alüminyum mu kullansak. tabi plastik parcalar uygun olur mu. o da ayrıca bir sorun.
eğer kullanabiliyorsak sigma alümiyyon :) nasıl olur. 
https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-prusa-i3-metal-sase-306361927/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-p3-steel-prusa-i3-steel-metal-kasa-montaj-vidalari-dahil-283335839/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-prusa-i3%2Cp3-steel-3d-yazici-icin-civata-somun-seti-272687946/detay
gibi ürünler gözüme güzel gözükmeye başladı.

muhendisbey

Sigma profil için uygun değil. Dilerseniz bu şaseleri alabilirsiniz. Ancak tavsiye etmiyorum. Uyumluluk konusunda bir bilgim yok. Çünkü türetilmiş çok fazla versiyonları var.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yolcu27

Alıntı yapılan: muhendisbey - 19 Temmuz 2016, 15:27:48
Sigma profil için uygun değil. Dilerseniz bu şaseleri alabilirsiniz. Ancak tavsiye etmiyorum. Uyumluluk konusunda bir bilgim yok. Çünkü türetilmiş çok fazla versiyonları var.

Hocam plastik parçalar elime geçti teşekkürler

muhendisbey

Var mı bir sıkıntı? Kırık vs? İyice paketlemiştim ama olabilir ya yolda başına bir iş gelmiş mi?

Gerçi baya sağlam basıyorum 230-220 derecede iyice yapışsın kırılmasın diye.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yolcu27

yok hocam bir sıkıntı gayet iyi durumdalar. Umarım bizimde basabileceğimiz zamanlar gelecektir :)

muhendisbey

omereliusuk

1 ağustosta benim ilk baskıyı almam lazım. Hedef olarak belirlediğim tarih :) hadi arkadaşlar sıkın dişinizi vermeyin canınızı.

MC_Skywalker

şuan tek sorun çerçeve temini.  saç çerçeve iyi ama tabla olarak iyi değil. ağır. karışım yapmak lazım çerçeve saç tabla plexi

muhendisbey

Gijon işini nasıl hallediyoruz? Ben de miller ile gijonları sipariş edeyim.

yolcu27

Gator3d den mil siparişini verdim ben gijon bulamadım. Yerel malzemecilerde var midir bikmiyorum bakacağım bir kaç güne. Çinden gelmeyen bir ntc bir lcd kaldi

muhendisbey

@gokhan1500

bize şu gijon kesecek arkadaşın iletişim bilgilerini verebilir misin?

gokhan1500

Alıntı yapılan: muhendisbey - 20 Temmuz 2016, 10:49:00
@gokhan1500

bize şu gijon kesecek arkadaşın iletişim bilgilerini verebilir misin?

Hocam gijon için çalıştığım selkon hırdavat'tan fiyat istedim. Ankara ivedik osb'de. Kendileri kesmeyecek.Üreticiden gelen fiyatlar öle idi. Hatta bu adetlere yapılmaz dendi ama ben ısrar ettim ve sordurdum ve o fiyatlar geldi.

HeCToR

@aydınD 1 standart
@muhendisbey 1 slim 1 standart
@yolcu27 1 standart
@EMP_Otto 1 standart
@kudretuzuner 1 standart
@Tlepsh 1 standart

Arkadaşlar Kargo paketleri hazır yarın kargoya veriyorum bilginiz olsun.

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

muhendisbey

Plastik parça bastırmak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Elimdekileri teslim ettim. Bir tek @overlok'un parçaları var, yüzde 50 basılı isteyen varsa parçalar basılı olduğundan hemen göndereceğim.

DEno_12

Alıntı yapılan: muhendisbey - 22 Temmuz 2016, 21:31:10
Plastik parça bastırmak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Elimdekileri teslim ettim. Bir tek @overlok'un parçaları var, yüzde 50 basılı isteyen varsa parçalar basılı olduğundan hemen göndereceğim.
Hocam benim parçalar ne durumda?