Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

Tlepsh

Bence de hafiflik ve işlevsellik açısından 6mm alüminyum malzeme uygun. Beni listeye yazın.

omereliusuk

Alıntı yapılan: Tlepsh - 27 Temmuz 2016, 11:17:23
Bence de hafiflik ve işlevsellik açısından 6mm alüminyum malzeme uygun. Beni listeye yazın.
beni de yazın da şu ölüyü diriltelim.

muhendisbey

Ne yapalım hocam dişi kendimiz açarız. Keşke 5 daha versek de diş açsalar doğrudan montaja girişsek.

Bu arada, gijonları kestirmeye gerek yok. Malzemesi her ne ise demir testeresi ile rahatlıkla kesiliyor. Taşlama ile de kesilebilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yolcu27

Dis açma sanırım çok büyük bir sorun değildir. Elimde matkap var yaparım sanırım daha önce hiç yapmadım.
Gijonlari sorduğumda alacağım yerler keseriz sorun değil dediler bana.

6mm alüminyum için benide yazın

HeCToR

Aluminyuma diş açmak biraz sıkıntılı bir iştir yalama olma riski çok yüksek ben olsam kılavuzlu vidalar var direk diş açılmamış bir deliğe basıp geciyorsun :)
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

ErsinErce

aluminyuma monte ederkende yalama yapma riski yüksek, kilitli somun veya tırtırlı pul ile daha sağlıklı olur gibime geliyor.

mert3162

M3 klavuz nalburlarda malzemecilerde bulunan birşey ben şahsen elimle  T kol ile çekicem matkap ile çekecekseniz devri düşük tutun ve kademeli bir şekilde yapın deliklerinizi ilk girişte yavaş ucunu malzemenın yakaladığı noktada orta hızda klavuzlayıp çıkarken hızlı çıkartabilirsiniz ama çok dikkatli yapmanızı tavsiye ederim.Ben hassas olması diş kapıp malzemeyi bozmaması için bir T Kol ile yapacağım.Hatta varsa kesici yağ kullanabilirsiniz

@MC_Skywalker
@Tlepsh
@omereliusuk
@muhendisbey x3
@yolcu27
@JKramer
@mozkan87 x2
@DaRt
@DEno_12 x2
@gokhan1500
@EMP_Otto x3
@mert3162
@mistek
@overlok
@ismail kaya
@alidurmus
Toplam :22
Minimum parti sipariş adedi 20dir

Şuan ilk isteyenler bu kişiler hocam ilk sayfadaki mesajı düzenleyemiyorsun sanırım.Buraya yazabilirim istersen eğer @muhendisbey

@gokhan1500 'ün bulduğu yer ile görüşmelere devam edeceğiz gibi görünüyor bende alternatif araştırmaya devam ediyorum.

Alternatif kaynak olarak @EMP_Otto nun fiyat aldığı yer ilede görüşmeler devam ediyor.

***Son Durum 03.08.2016 @EMP_Otto nun görüştüğü yer ile çalışacağız.Alüminyum 6mm kesim bedeli 90 TL dir.İlgili ödeme için bu konuda ismi geçen kişilere @EMP_Otto tarafından iban gönderilecektir.Kendisine havale-eft yapabilirsiniz.

@EMP_Otto attığı pm de 50 tl olarak belirtmiş ancak bu demir sac fiyatıdır.Toplu olarak alüminyum olması yönünde karar kılındı ödemelerinizi bu yönde yapmanız gerekmektedir.

***koyu yazılı yerler sonradan eklenen bölümlerdir.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhendisbey

Tamam 38. sayfa kayseri frame listemiz.
Ben iki adet istiyorum.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

Sayfa sayısındaki mesaj sayısı kişiselleşen bir şey. Herkesde farklıdır. Doğrudan sayfa linki versen daha iyi olur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

JKramer

DEno_12

Kargo işini üstlenecek arkadaş var mı peki?

yolcu27

Ozaman somun kullanarak yapılabilir sanırım. M3 delik m3 cıvata pul ve somun ile. En kotu ihtimali dusunuyorum budur sanırım. Benim aklıma şu geldi. Bu malzemeyi klavuz açabilecek bir arkadaş  hepsini açıp yollasa çok tatlı olur ücretini de verebilirim sorun değil.  Somun ile de olur ama ozaman da kalibrasyon yaparken zor olacak. 

DaRt

Ben de bir adet çevçeve istiyorum. Listeye eklerseniz sevinirim.

omereliusuk

İzeltaş m3 klavuz fiyatı 35tl bayağı pahalıymış

z

Çin malı alın. Hatta saç üzerinde işlem yapacağınız için tek klavuz alacaksınız. Bir de aldığınız klavuza uygun klavuz kolu.

Normalde klavuzlar 3lü set olarak satılır. Fakat saç için gerek yok. Tekli klavuz yeterli olur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com