Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

yolcu27

Somunlari çok sıkmadım. 
Bu milleri yağlamaya gerek var mı sonuçta toz filan olacak süreç geçtikçe .

Hocam birkaç videoda izlerken bahsedildi de metal olmasi daha sağlıklı deniliyor. bunun metalini bulabilir miyim acaba

muhendisbey

Neyin metali?

Yaglama yazici toplandiktan sonra yapilacak yoksa etraf batar yaglamanin bir mantigi da kalmaz

Tüyo: Makinede metal parcalar birbirine direk temas ederse zil gibi öter
Ötmemesi için: silikon cift tarafli bant kullanabilirsiniz

Tek tarafi lineer rulmanin uzerine yapisacak diger tarafin uzerindeki koruyucu bant sökülmeyecek.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yolcu27

Mk8 tutucu yazmistiniz. İstemediğimiz den bahsetmistiniz. O parçanın metalini bulabilir miyim diyorum. İnternette baktım da bir kaç videoda L tipi alüminyum parça ile tutturmuslar.  Eğer bulamazsam bastiririm artık birisine buradan sorun olmaz

muhendisbey

Metali (sac bukum) daha iyi olur. Ancak bu kadar kucuk saci bukecek delecek birisini bulmak gerek. Cogu zaman boyle islerle kimse ugrasmiyor. Ufak bir sac alip matkap vs varsa siz de yapabilirsiniz.

mesaj birleştirme:: 05 Ağustos 2016, 15:42:12

Plastik extruderi aldiysaniz ilk asamada onu da kullanabilirsiniz
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yolcu27

Alıntı yapılan: muhendisbey - 05 Ağustos 2016, 15:40:40
Metali (sac bukum) daha iyi olur. Ancak bu kadar kucuk saci bukecek delecek birisini bulmak gerek. Cogu zaman boyle islerle kimse ugrasmiyor. Ufak bir sac alip matkap vs varsa siz de yapabilirsiniz.

mesaj birleştirme:: 05 Ağustos 2016, 15:42:12

Plastik extruderi aldiysaniz ilk asamada onu da kullanabilirsiniz
Acemilik hocam bilmiyordum belirtmek gerektiğini ama sorun değil dediğim gibi yerelde 3d baskı yapabilirim diyen bir kac kişi ile tanıştım onlara bastiririm olmazsa.

yolcu27

Son durum nedir çerçeve için. Parayı toplayabikdik mi acaba görmeyen arkadaşlar olduysa diye konuyu güncel tutalım dedim

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mert3162

en geç perşembe günü ödemeyi geçerim ben
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

EMP_Otto

Merhaba arkadaslar an itibariyle  21 kişinin ödemesini aldım.
@muhendisbey       3
@EMP_Otto            3
@mozkan87            2
@DaRt                     1
@Tlepsh                 1
@JKramer               1
@ismail kaya          1
@gokhan1500         1
@yolcu27               1
@MC_Skywalker     1
@omereliusuk       1
@mistek                1
@alidurmus          1
@overlok              1
@DEno_12            2

Önceki listeye göre      @mert3162  1 adet  arkadaslarımız kaldı.Bu arkadaslar alıp almayacaklarını söylerlerse ona göre haket edebiliriz.
@mert3162 ödemeyi en geç perşembe yapacagını söylemiş.Ben ödemeyi parçaları teslim alırken yapacağım zaten.
Bu işler zordur,özveri ister...

DEno_12

Ben de ödemeyi bugün yapacağım. Kolay gelsin.

Edit: 11:00 itibariyle EFT yaptım @EMP_Otto hocam. 2 adet.

EMP_Otto

@DEno_12  Hocam ödemenizi aldım teşekkürler.
Arkadaslar 21 adet ödemeyi aldım.Listeye göre  sadece  @mert3162 arkadasımız kaldı o da ödemeyi yapacaktır zaten.
Fiyat teklifi alırken tüm 2.5 mm deliklere M3 diş acılacak seklinde fiyat almıstım yine aynı sekilde yaptırıyorum.Tüm 2.5mm delikler M3 diş acılacak.Eklemek istediğiniz baska birşey varsa aksama kadar bana ulaşabilirsiniz arkadaslar.Aksam parcaya son kez bakıp üretim için yollacağım.Birkaç gün içindede parçanın ne zamana hazır olacağı bilgisini sizlerle paylaşırım diye düşünüyorum.
Herkese iyi çalışmalar
Bu işler zordur,özveri ister...

MC_Skywalker

Fırsat buldukça toparlamaya devam ediyorum

410mm mil ve 430mm gijon.

muhendisbey

Mil ve gijon ölçülerinde sıkıntı çıkmadı değil mi?

MC_Skywalker

dökümandakini bire bir aynı şekilde yapıyorum. şimdilik sıkıntı yok.

yanlız basılı parçalardan çözemediklerim var. sanki tabla tutucuları eksik gibi bakalım

muhendisbey

Tabla tutucusu iç kısmı tırtıklı küçük parça. Başka tabla tutucusu yok ki? Diğerleri mile bağlanan bir adet rulman tutucu karşılık ve bir adet step motor montaj parçası.
Eğer LM8UU tutucusunu diyorsanız o parça tablayı yükselttiği için işleme yüksekliğini azaltıyor. Bu nedenle de tercih edilmiyor.

mesaj birleştirme:: 08 Ağustos 2016, 13:27:47

Eksik olduğunu düşündüğünüz parçayı paylaşabilir misiniz?

MC_Skywalker

sanırım şunlar

guide yazan yerine normal pul denedim ama sürtünme yaptı.